Gündem Haberleri

  Ordu'da CHP'lilere protesto

  A.A
  05.05.2010 - 15:11 | Son Güncelleme:

  CHP Ordu İl Örgütü tarafından, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İsmet İnönü'ye yönelik sözleri nedeniyle protesto yürüyüşü düzenlendi.

  Sırrıpaşa Caddesinden başlayan ve İsmetpaşa Caddesinde son bulan yürüyüş boyunca grup, Atatürk ve İsmet İnönü'nün fotoğrafları ile Türk Bayrağı ve CHP flaması taşıdı. CHP İl Başkanı Bahattin Cörüt ile il ve ilçe yöneticilerinin katıldığı yürüyüş sırasında çevredeki vatandaşlara da "İsmet İnönü kimdir" yazılı broşür dağıtıldı.

  CHP Fatsa İlçe Başkanı Yüksel Pekbüyük, yürüyüşün sonunda yaptığı açıklamada, İsmet İnönü'nün “Bir memlekette namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça o memlekette kurtuluş yoktur” sözünü hatırlattı.

  Pekbüyük, İsmet İnönü'nün büyük bir devlet adamı olduğunu, bu nedenle Başbakan Erdoğan tarafından yapılan benzetmenin kabul edilemez olduğunu ifade etti. İnönü'nün, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ikinci cumhurbaşkanı olduğuna işaret eden Pekbüyük, "İnönü, Kurtuluş Savaşına katılmış ve Lozan Anlaşmasını imzalamış ve başbakanlık yapmıştır. Bu ülkede çok partili sisteme geçişi sağlamıştır. Harika çocuklar yasasını çıkartarak bu ülkeye birçok öğretmen, bilim adamı ve sanatçı yetiştirilmesini sağlamıştır. Sakarya Savaşını kazanan Garp Cephesi komutanıdır” dedi.
  Açıklamanın ardından grup dağıldı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı