ORDU HABERLERİ

Ordu ve Giresun illerinin aile içi şiddet olayları masaya yatırıldı

DHA
30.03.2016 - 15:19Son Güncelleme :
DHA

Nedim KOVAN/ORDU, (DHA) - TÜRKİYE Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) destekli, Ordu-Giresun illerini kapsayan Aile İçi Şiddetin Türleri, Adli Vakaların İncelenmesi ve Aile İçi Şiddetle Etkin Mücadele Yöntemlerinin Geliştirilmesi Projesi’ne yönelik istişare toplantısı yapıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen Aile İçi Şiddetin Türleri, Adli Vakaların İncelenmesi ve Aile İçi Şiddetle Etkin Mücadele Yöntemlerinin Geliştirilmesi Projesi’ne yönelik toplantıda TÜBİTAK’ın aile çağrı programının çağrı metni incelenerek, Giresun Üniversitesinden Akademisyen, Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Destek Topluluğu (AKDES) Yöneticisi Öğretim Görevlisi Şule Ekin tarafından konular hakkında detaylı bilgi verildi. Ev sahipliğini Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı toplantıya başta proje başvuru sahibi Giresun Üniversitesi olmak üzere, Giresun Belediyesi, Ordu Üniversitesi, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, Ordu Barosu Kadın Komisyonu, Ordu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Ordu Kadını Güçlendirme Derneği temsilcileri katıldı.

Katılan kurum ve kuruluş temsilcileri “Aile İçi Şiddet” konusuyla ilgili çalışmaları değerlendirdi.  Aile içi şiddet ile ilgili güvenilir veriler hakkında uzmanların görüşleri alınırken, yaşanan sorunların tespiti ve çözüm önerileri de incelendi. Proje kapsamında aile içi şiddet türlerinin ve şiddete etki eden faktörlere yönelik çalışmaların başlatılmasına dair karar alınırken, amaç ve hedefler ortaya konuldu ve bu hedeflerin yöntem maddeleri görüşüldü.

24 ay sürmesi planlanan projenin taslak programının, Giresun Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenecek bir sonraki toplantıya hazırlanması kararı alınarak istişare toplantısına son verildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Ordu ve Giresun illerinin aile içi şiddet olayları masaya yatırıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 15 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ordu ve Giresun illerinin aile içi şiddet olayları masaya yatırıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı