ORDU HABERLERİ

Ordu Üniversitesi'ne ziyaretler

AA / Hayati Akçay
21.02.2015 - 14:45Son Güncelleme :

- Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Cüneyd Düzyol ile Müsteşar Yardımcısı Yılmaz Tuna, ODÜ Rektörü Yarılgaç'ı ziyaret etti

YEREL HABERLER ORDU

AA / Hayati Akçay

ORDU (AA) - Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Cüneyd Düzyol ile Müsteşar Yardımcısı Yılmaz Tuna, Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette ODÜ'deki kamulaştırma alanları ve yapılacak çalışmalarla ilgili Rektör Yarılgaç'tan bilgi alan Düzyol ve Tuna, ODÜ gelişim sahasıyla ilgili gereken desteğin verileceğini belirtti.

Rektör Yarılgaç'I eğitime sunduğu katkılar dolayısıyla tebrik eden Düzyol, "Üniversite gelişim ve büyüme sahası içerisinde verilen kararların yerinde ve doğru bir karar. Bundan sonraki evrede yapılacak kamulaştırma alanlarında Kalkınma Bakanlığı olarak Ordu Üniversitesine gereken desteğin sağlanması hususunda çalışmaların başlatılacak. Gelişme ve genişleme çalışmaları hızla sürdürülmesi konusunda ise gerekli adımların atılacak" dedi.

Üniversitenin gelişim sahasını harita üzerinde göstererek detaylandıran ve büyümenin daha da hızlanabilmesi için gereklilikleri anlatan ODÜ Rektörü Yarılgaç ise "Üniversitemizin gelişim sahaları içerisinde yer alarak kampüs alanını ikiye bölen Ordu Çevre Yolu güzergahının üniversite sahasının dışına ötelenmesi hususunda da Kalkınma Bakanı Müsteşarı Mustafa Düzyol ve Müsteşar Yardımcısı Tuna'ya bilgi verdi.

Üniversite yerleşkesinin bir bütün halinde düşünülmesi ve gelecek planlamalarının yapılması gerektiğini vurgulayan Yarılgaç, "İstikrarlı büyüyen ve her geçen gün gelişim gösteren üniversitemizin bir bütün olarak düşünülmesi ve planlanması bizim için önem arz etmektedir. Gelişim haritasını çizdiğimiz Üniversitemizin gelecek planlamalarında en iyi fiziki gelişimi göstermesi adına devletimizin kaynaklarını en verimli şekilde nasıl kullanacağımızın ve şehrimize nasıl daha fazla ivme kazandıracağımızın öncelikli çabası üzerindeyiz" diye konuştu.

Ziyarette ODÜ Genel Sekreteri Metin Karakuş ve İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Kürşat Taştan da hazır bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Ordu Üniversitesi'ne ziyaretler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Şubat 2015 tarihinde saat 14 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ordu Üniversitesi'ne ziyaretler haberi güncellenecektir.

  ORDU NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:27
  • Guneş
   07:12
  • Öğle
   12:25
  • İkindi
   14:58
  • Akşam
   17:16
  • Yatsı
   18:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı