Ordu, market zincirini büyütüyor

Hürriyet Haber
28.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

Otomotiv, finans, sigorta, çimento gibi sektörlerde önemli yatırımları bulunan Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) şimdi de parekendecilik sektöründe büyümeyi hedefliyor. Ordu Yardımlaşma Kurumu bünyesinde faaliyet gösteren Ordu Pazarları Türkiye'de parekendecilik sektöründeki gelişmelere paralel olarak Eylül 1998 tarihinden itibaren OYAK bünyesinden ayrılarak Oyak Büyük Mağazacalık Ticaret A.Ş. adı altında faaliyet göstermeye başladı. Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının tüketim malları ihtiyacını kaliteli ve uygun fiyatla karşılayabilmek amacıyla 1963 yılında ilk mağazasını Ankara'da açan Ordu pazarları bugün 23 mağaza ile hizmet veren bir zincire ulaştı. Şirketleşmeyle birlikte ordu pazarları OYAK üyelerinin yanı sıra tüm Türkiye'ye hizmet vermeye başladı.

Şirketleşmenin ardından Ordu Pazarlarında minimum kar ve ucuz fiyat politikası korunurken, önümüzdeki 5 yıl içinde de şu anda sayıları 23'e ulaşan mağaza sayısının iki katına çıkarılması hedefleniyor.

ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Bu hedef doğrultusunda şirket, 1500 metrekare alana sahip Bakırköy mağazasının açılışını dün yaptı. Şirket Şubat ayı içinde de Çorlu'da, Trakya'nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olacak Çorlu Mağazasının açılışını yapacak. Mağaza, Edirne-İstanbul karayolu üzerinde Çorlu girişinde ve 16 bin metrekare arazi üzerinde inşa edildi.

Ordu Pazarları barkodlu otomasyon sistemi ile donatılmış bilgisayar ağı ile birbirine bağlı olarak, Ankara'da 6, İstanbul ve İzmir'de iki, Gölcük, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Eskişehir, Konya, Antalya, İskenderun, Malatya, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum ve Kars'ta 1'er mağaza ile hizmet veriyor.Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı