ORDU HABERLERİ

Ordu’da Seçim Güvenliği Toplantısı

IHA
02.10.2015 - 17:37Son Güncelleme : 02.10.2015 - 17:38

ORDU'DA SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

IHA

1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak Milletvekili Genel Seçimi’nin Ordu’da centilmenlik, huzur ve güven içinde geçmesi için siyasi parti il başkanları ve yöneticilerinin katılımıyla ‘Seçim Güvenliği Toplantısı’ yapıldı.
Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun daveti üzerine Valilik Makamında gerçekleştirilen ‘Seçim Güvenliği Toplantısı’na, İl Jandarma Komutanı Albay Garip Gümüş, İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, AK Parti SKM Başkanı Halil Öz, CHP İl Başkanı Cemil Cebeci, MHP İl Başkan Yardımcısı Metin Kılıçarslan, DSP İl Başkanı İmdat Cörüt, BTP İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kahveci katıldı.
Vali Balkanlıoğlu, toplantıyı, Ordu’da seçimlerin centilmence, huzur ve güven ortamında geçmesi için siyasi partilerin yöneticileriyle karşılıklı görüş alış-verişinde bulunmak amacıyla düzenlediğini söyledi.
Seçimlerin önemine değinen Vali Balkanlıoğlu, “Seçim ve sandık, bir ilke için en büyük nimettir. Bundan mahrum olan ülkeler var. Demokrasiden yoksun olan ülkelerin halini, durumunu hepimiz görüyoruz. Çok şükür ki, Türkiye’de demokrasi var. Halk istediğini seçiyor ve işbaşına getiriyor. Seçimler, ülkemizin geleceği için de son derece önemli. Bu sebeple siyasi partilerimizin kendilerini özgürce ifade edebilmelerini, seçmenlerimizin ise hür iradeleriyle tercihlerini yapabilmelerini sağlamalıyız” dedi.
“HERKES DEMOKRATİK HAKKINI KULLANACAK”
Ordu’da seçimlerin, Türkiye’ye örnek olacak şekilde demokratik olgunluk içinde geçtiğine ve huzur içinde yapıldığına dikkat çeken Vali Balkanlıoğlu, “Ordu’da geçmiş yıllarda yapılan seçimlere baktığımızda, kayda değer bir sorun, sıkıntı veya olayın olmadığını görüyoruz. Bu sevindirici bir durum. Biz istiyoruz ki, diğer seçim dönemlerinde de olduğu gibi bu seçimde huzur içinde geçsin. Herkes kendini adil bir şekilde ifade edebilsin. Fakat, yine de her ihtimali göz önüne alarak, tedbirimizi almalıyız. İnşallah bu seçimde de bir sorun, sıkıntı veya olay yaşanmayacaktır. Demokrasi yarışında siyasi partilerin ve adayların kendilerini rahatça, özgürce ifade edebilmeleri, seçmenlerin hiçbir baskı altında kalmadan hür iradeleriyle tercihlerini yaparak oylarını kullanabilmeleri, demokrasinin en temel kuralıdır. Hem siyasi partilerimizin, adayların ve seçmenlerin huzur ve güven ortamı içinde anayasal ve demokratik haklarını özgürce kullanabilmelerini sağlamak gereken tüm tedbirleri aldık” diye konuştu.
“YSK’NIN BELİRLEDİĞİ YASAKLARA UYULMALI”
Siyasi partilerin, Yüksek Seçim Kurulu’nun belirlediği yasaklara riayet ederek, propaganda çalışmalarını yürütmeleri gerektiğini belirten Vali Balkanlıoğlu, “Siyasi partilerimizin ve adayların, Yüksek Seçim Kurulu’nun belirlediği yasakları da göz önüne alarak, propaganda dönemi içinde çevre ve görüntü kirliliği oluşturacak şekilde bayrak asmamaları, vatandaşlarımızın özel durumları da (hastalık, öğrenci gibi) dikkate alınmak suretiyle yüksek sesle yayın yapmamaları, centilmence bir tutum ve davranış içinde olmaları, halkın memnuniyetini ve takdirini alacaktır” şeklinde konuştu.
ALINAN KARARLAR
Toplantıya katılan siyasi partilerin yöneticileriyle yapılan görüş alış-verişinde şu konularda görüş birliğine varıldı:
-Siyasi partilerin ve adayların birbirlerine saygı içinde centilmence bir propaganda dönemi ve seçim süreci yürütmeleri,
-YSK kararlarıyla belirlenen alanlar dışında, çevre ve görsel kirliliğe neden olacak şekilde afiş ve pankart asılmaması,
-Hasta, yaşlı, öğrencilerin durumu da dikkate alarak, insanları rahatsız edecek şekilde yüksek sesle müzik yayını ve propaganda yapılmaması,
-Hukuka aykırı durumların görülmesi veya tespit edilmesi halinde idari ve adli makamlara bildirilmesi,
-Trafiği tehlikeye düşürecek ve trafik sıkışıklığı yaşatacak uzun araç konvoyları yapılmaması,
-Güvenlik açısından risk ve tehlike oluşturması nedeniyle araç plakalarının kapatılmaması.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Ordu’da Seçim Güvenliği Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 17 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ordu’da Seçim Güvenliği Toplantısı haberi güncellenecektir.

  ORDU NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:30
  • Guneş
   06:11
  • Öğle
   12:31
  • İkindi
   15:54
  • Akşam
   18:30
  • Yatsı
   19:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı