ORDU HABERLERİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nden 'Genç Proje'

DHA
29.03.2016 - 16:55Son Güncelleme :
DHA

Nedim KOVAN/ORDU, (DHA) ORDU Büyükşehir Belediyesi, 'Genç Proje' ile 19 ilçedeki öğrencileri misafir ederek öğrencilere sosyal, kültürel, doğal ve tarihi mekanları gezdiriyor.  

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nce başlatılan yeni proje ile birlikte düzenlenen gezi programı kapsamında 19 ilçede eğitim gören öğrenciler, Altınordu ilçesi başta olmak üzere Perşembe ve Fatsa ilçelerine de götürülerek gezdiririliyor. Kumrulu öğrencilerin Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi ziyareti ile başlayan programda öğrenciler, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın da misafiri oldu. Öğrencileri Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda ağırlayan Başkan Yılmaz, “Kumru’daki kardeşlerimi Büyükşehir’de misafir etmenin onuru ve gururunu yaşıyorum. 19 ilçemizde bu projeyi uygulayacağız. Projenin Kumru’dan başlaması bizim için de önemli çünkü o bölgenin insanının nezihliği, kalitesi ve güzelliği hiç tartışılmaz. Her Kumru’ya geldiğimde gönlüm ferah olur” dedi.

Öğrencilerin kısa bir süre önce üniversite sınavına girdiklerini belirten Başkan Enver Yılmaz şunları söyledi:

“Üniversite sınavına girmiş olan değerli kardeşlerimin yapacakları tercihlerin inşallah kendileri için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizlere yapmış olduğumuz her türlü destek ve yatırım önümüzdeki süreçte ülkeye mal edeceğimiz kardeşlerimize yapılan yatırımdır. Sizleri görünce bizim 30 yıl önceki günlerimizi, hallerimizi hatırlıyorum. Biz de aynen sizler gibi köyden buradaki liseye her gün yürüyerek gidiş geliş yapan Anadolu insanıydık. Kumrulu kardeşlerimiz gibiydik. Nihayetinde okumakla, mücadeleyle belli bir aşamalara geldik. Ben İstanbul Hukuk Fakültesi mezunuyum. 5 yıl hâkimlik ve uzun süre milletvekilliği görevini ifa ettim. Sonunda da buraya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak geldim. Sizler de Kumru’da zor şartlarda yaşadınız ve okudunuz."

Ordu’nun coğrafya olarak diğer bölgelerle kıyaslandığında hem iklimiyle hem de yaşam kalitesiyle güzel bir yer olduğuna vurgu yapan Başkan Yılmaz, “Yaz mevsimine doğru da ortaöğretimdeki arkadaşlarımızı Ünye ilçemizdeki kamp eğitim merkezimizde yatılı olarak ağırlayacağız. Bizim yapacağımız bir iş olduğunda her daim Büyükşehir Belediyesi’nin emrinizde olduğunu tekrar belirtiyorum. Sizleri burada misafir etmekten mutluluk duydum” şeklinde konuştu. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Ordu Büyükşehir Belediyesi'nden 'Genç Proje' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 16 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ordu Büyükşehir Belediyesi'nden 'Genç Proje' haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı