« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ordu Bedensel Engelliler 3 farkla mağlup

Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi'nde Ordu Bedensel Engelliler Basketbol Takımı, sahasında Antalya Büyükşehir Belediye Bedensel Engelliler Basketbol Takımı'na 60-57 yenildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Atatürk Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmada Ordu Bedensel Engelliler, ilk periyodu 18-14 önde tamamladı. Daha sonra oyunda dengeyi sağlayan misafir takım, karşılaşmanın ilk yarısını 32-24 önde bitirdi.

İkinci devreye de iyi başlayan misafir takım Antalya Büyükşehir Belediye, Ordu Bedensel Engelliler Basketbol Takımı karşısında 3. periyodu 43-41 önde tamamlayarak maçı da son dakikada bulduğu basketlerle 60-57 kazandı.

Bu arada, maçın üçüncü periyodunda tribünden bazı taraftarların hakeme hakaret etmesi üzerine maçın gözlemcisi ve temsilcisi ortak karar alarak hakemleri soyunma odasına götürdü. Ardından hakemlerin takviye polis ekibi istemesi üzerine gelen çevik kuvvet, gözlemcinin ve temsilcinin talebi doğrultusunda tribünlerin boşaltılmasını istedi. Yaklaşık yarım saat duran oyun, tribünlerin boşaltılmasıyla yeniden başladı.

Karşılaşmanın sonunda ise çevik kuvvetin çembere aldığı hakemler kontrollü bir şekilde salondan ayrıldı.

Maçın ardından gazetecilere açıklama yapan Ordu Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Cevat Karagöl, maçın sonucuna itiraz ettiklerini belirterek, karşılaşmanın tamamında hakemlerin hataları yüzünden mağlup olduklarını ileri sürdü.

Maçın gözlemcisinin ve temsilcisinin tribünlerin boşaltılması konusundaki kararının herkesin sinirlerini gerdiğini de ifade eden Karagöl, “Bugün burada hakkımız yenilmiş ve emeğimiz çalınmıştır. Ordu Bedensel Engelliler Spor Kulübü olarak gerekli yerlere gerekli itirazımızı ve şikayetlerimizi yapacağız. Ordu Bedensel Engelliler Spor Kulübü'nün haklarını kimselere yedirmeyiz” dedi.

Karagöl, maçı kazanmanın kendilerinin hakkı olduğunu da savundu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler