Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ordu 'Altınordu' oluyor

  07 Aralık 2011 - 10:59Son Güncelleme : 07 Aralık 2011 - 10:59

  Almanya’da hemşerileri Ordulularla buluşan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Ordu ilinin adının yakında “Altınordu” olarak değiştirileceğini söyledi. Bakan Şahin’in bu açıklamasına kentin vekillerinden destek geldi. AK Partili milletvekilleri, Ordu’yu, “Altınordu” yapma sözü verdiklerini, şehrin hizmetlerinin bu noktaya gelmesinden sonra adının da değişebileceğini ifade etti.

  Habertürk Gazetesi'nden Saliha Çolak'ın haberine göre milletvekilleri şunları kaydettiler:

   

  ALTIN SAÇLI VEKİLİM’

  AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener: Altın saçlı bir vekilimtabii ki yakışır bize. Seçim propagandamız, “Altınordu’nun altın çocukları” idi. Ordu’nun adının değiştirilmesi konusunda tasarlanmış bir şey yok.Altınordu derken, “Hizmetlerimizle altın yapacağız” demiştik.Mecazi manada yani. Böyle bir teklifimiz yok ama adı değişecekse, bundan da mutluluk duyarız.

   

  ‘BİZ CİDDİYE ALIYORUZ’

  AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal: Bunun sakıncalı bir tarafı yok. Biz ciddiye alıyoruz. Fakat işin iki boyutu var. Sadece isim olarak değişiklik manasında alınmaması lazım. Ordu’nun gelişme endeksinin ilerlemesi manasında, yatırımlar manasında alınması gerekir. Bakanımız o zaman seçim çalışmalarında bu tür tabirler kullanmıştı. Hemşerilerimiz bundan memnun olmuştu. Bir heyecandır, konsepttir, hedeftir. Bizler de bu hedefe kilitlendik. Bu hedefe ulaşmak için hep beraber Ordu milletvekilleri olarak çalışacağız. İsminin de bu şekilde değişmesini değerlendirmeye alacağız.

   

  ‘GÜNDEMİMİZDE YOK’

  Muhalefet ise Ordu’nun adının “Altınordu” olmasına karşı çıktı. CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, “Ordu’nun gündeminde böyle bir şey yok. Bakan sürekli gündemyaratmaya çalışıyor. Bu da onlardan biri” dedi.

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 73 Yorum }
  • beyaz gul 7.12.2011 14:44:23
   türkiyede tum sorunlar bıttı herseyı hallettıler can sıkıntısından da işte boyle napıcaklarını şaşırdılar
  • hakikat mirzaoglu 7.12.2011 14:42:21
   bir yorenin ismi o bolgenin halkinin istegi ve rizasiyla degisebilir,yada yenilenebilir .istanbulda eskiden koy olup bugun metropol olan yerler hala koy ismi ile aniliyor,mesela kadikoy bakirkoy cekmekoy karakoy.bence bakirkent,cekmekent,kadikent,karakent diye degismeli :)
  • abdullah gökalp 7.12.2011 14:41:44
   ordunun bütün sorunları çözüldü de sıra ismine mi geldi
  • SOZKONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR 7.12.2011 14:41:31
   altınordu osmanlıdan da önce,eski bir türk devleti.cumhurbaşkanlığı forsunda bulunan ve her biri eski bir türk devletini simgeleyen 16 yıldızdan-devletten biri.bunu bilerek mi bu kararı aldılar yoksa tesadüf mü oldu bilmem ama bence çok isabetli bir karar. manidar olur,güzel olur.
  • Niyazi Kavar 7.12.2011 14:25:22
   HERŞEY TAMAM DA BİR TEK ŞEHİR İSİMLERİNİ DEĞİŞTİRMEK KALMIŞTI
  • ilhan nadir alparslan 7.12.2011 14:24:15
   meclis yan gelip yatma yeri olduğundan sıkılan vekiller atıp tutma yarışı yapıyorlar herhalde
   
  HaberlerhakkariyüksekovapkkHiguainJuventusmarmaris15 temmuz