KAYSERİ HABERLERİ

ORAN Mali Destek Programı Tanıtım Toplantısı

AA / Esma Küçükşahin
29.02.2016 - 12:26Son Güncelleme :

- ORAN Genel Sekreteri Taşcı: "2016 yılında 17 milyon TL'lik hibe desteği vereceğiz"

ORAN Mali Destek Programı Tanıtım Toplantısı
AA / Esma Küçükşahin

KAYSERİ (AA) - Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Genel Sekreteri Kamil Taşcı, 2016 yılı mali destek programı kapsamında 17 milyon TL'lik hibe dağıtılacağını söyledi.

ORAN tarafından Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi'nde Mali Destek Programı Tanıtım Toplantısı düzenlendi.

Toplantıda ajansla ilgili bilgi veren ORAN Genel Sekreteri Taşcı, bölgeye kaynak getirmek için faaliyet gösterdiklerini, bu kapsamda çeşitli iş birlikleri yaptıklarını belirtti.

Taşcı, ajansın Kayseri, Sivas ve Yozgat'taki yatırım alanlarıyla ilgili çalışmalar yaptığını, üç kentinde kendine özgü yatırım alanları olduğunu ve bunları harekete geçirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

ORAN'ın bu yılki mali destek programını anlatan Taşcı, "Destek programı 4 ana başlıktan oluşuyor. Bunlar, Turizmi Geliştirme Mali Destek Programı, Kentsel ve Sosyal Altyapının İyileştirilmesi Mali Destek Programı, Gelişen Sanayi Mali Destek Programı ve Mikro İşletmeler Mali Destek Programı. 2016 yılında toplam 17 milyon TL'lik bir destek vereceğiz. Hedefimiz 45-50 milyonluk kaynağı harekete geçirmek" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden ORAN Mali Destek Programı Tanıtım Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 12 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ORAN Mali Destek Programı Tanıtım Toplantısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı