KAYSERİ HABERLERİ

Oran Genel Sekreteri Kamil Taşçı Görevine Başladı

IHA
01.09.2015 - 15:04Son Güncelleme : 01.09.2015 - 15:05

ORAN

IHA

Vali Orhan Düzgün, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Genel Sekreterliği görevine başlayan Kamil Taşçı’yı makamında kabul etti.
Vali Düzgün, Kalkınma Bakanlığı’nda Daire Başkanı olarak görev yapan Kamil Taşçı’nın ORAN Genel Sekreterliği görevinde başarılı projelere imza atacağına inandığını ifade ederek, Genel Sekreter Taşçı’ya yeni görevinde başarılar diledi. Vali Düzgün, yaklaşık 2 yıldır Genel Sekreter Vekili olarak görev yapan Fatih Gavgacı’ya da ORAN’a sağladığı katkılardan dolayı teşekkür etti.
KAMİL TAŞÇI KİMDİR?
Kamil Taşçı, 1978 yılında Ankara’da doğdu. 2001 yılında Devlet Planlama Teşkilatına uzman yardımcısı olarak göreve başlayan Taşcı, 2007 yılına kadar bilgi teknolojileri sektörü e-Devlet yatırımlarından sorumlu proje uzmanı olarak görev yaptı. Dokuzuncu Kalkınma Planından Bilgi Teknolojileri Özel İhtisas Komisyonunu koordine etti. Bilgi Toplumu Stratejisinin hazırlanmasında aktif olarak rol aldı. 2007-2009 döneminde ABD New York da bulunan Cornell Üniversitesi - Kamu Yönetimi (Uluslararası Kalkınma Politikası) alanında küresel krizin Türkiye’de yerel ve bölgesel ekonomiler üzerindeki etkilerine ilişkin hazırladığı tez ile yüksek lisansını onur derecesiyle bitirdi. Halen Ankara Üniversitesinde Beşeri ve Ekonomik Coğrafya - Yerel ve Bölgesel Kalkınma konusunda doktora çalışmalarını sürdürmektedir. 2011 yılında daire başkanlığına atanan Taşçı, Teknoloji Politikaları, Kent Ekonomileri, Bölgesel Kalkınma alanlarında 20’den fazla rapor, bilimsel makale ve kitabı bulunmaktadır. Başkent Ankara Meclisi Yönetim Kurulu/Kurucular Kurulu Üyeliği-Rekabet ve Yenilik Kurulu Başkanlığı, Avrasya Kardeşlik Derneğinde Başkanlık, Bilgi Teknolojileri Derneğinde Genel Sekreterlik ve TASAM ile Stratejik Düşünce Kuruluşlarında ise uzman olarak katkı sağlayan Taşçı, OECD Bölgesel Gelişme Politikaları Komitesinde - Bölgesel Göstergeler Çalışma grubunda Türkiye’yi temsilen çalışmalara katılmaktadır. Dünya Bankası, TURKONFED, TÜBİTAK, DMO ve Başbakanlık e-Devlet Çalışma Grubu danışman olarak çeşitli görevler alan ve raporlar hazırlayan Taşçı, Türkiye’deki tüm kalkınma ajanslarının toplam 1,7 milyar TL’lik hibe destek sistemini tek bir omurga üzerinde birleştiren KAYS ile il bazında tüm kamu yatırımlarının izlendiği İKİS sistemini kurdu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Oran Genel Sekreteri Kamil Taşçı Görevine Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 15 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Oran Genel Sekreteri Kamil Taşçı Görevine Başladı haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:41
  • Guneş
   06:19
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:07
  • Akşam
   18:43
  • Yatsı
   20:08
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı