Oral: Bütçede gelir artırıcı ek tedbir yok

Hürriyet Haber
24.07.2001 - 02:02 | Son Güncelleme: 24.07.2001 - 02:02

Maliye Bakanı Sümer Oral, IMF heyetinin uygulanan maliye ve bütçe politikalarını son derece başarılı bulduğunu söyledi. Oral, bu yıl bütçede gelir artırıcı ek tedbir üzerinde durmadıklarını açıkladı.

IMF Türkiye Masası Şefi Juha Kahkonen başkanlığındaki heyeti makamında kabul eden Bakan Oral, yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından Oral, gazetecilere şu açıklamaya yaptı:

‘‘Kendileri de maliye ve bütçe politikasını son derece başarılı bulduklarını, söylenecek hiç bir şeylerinin olmadığını, vergi gelirlerinin hedeflerin üzerinde seyrettiğini, harcamaların bütçe hedeflerine uygun bir şekilde seyrettiğini bildirdiler. Yıl sonuna kadar bütçede herhangi bir sorun olmayacağı konusunda görüş birliğine vardık. Böyle bir program uygulanırken siyasi kararlığın net bir şekilde olması gerektiği üzerinde karşılıklı görüşler ortaya atıldı. Biz de kendilerine açıkça ifade ettik ki bu programın uygulanmasında tam bir siyasi kararlılık vardır ve kesinlikle bir parçalı durum yoktur. Başarıya ulaşması için toplumla, milletimizle birlikte program yürütülecektir.’’
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı