Oracle: Avrupa’dan İstanbul’a yazılımcı göçü başlayacak

Hürriyet Haber
29 Ağustos 2006 - 00:00Son Güncelleme : 28 Ağustos 2006 - 23:41

Oracle AB’ye Katılım Ülkeleri Bölgesi İş Ortakları Kanalı Direktörü Torsti Pullola, İstanbul ISV Migration Center’ın, Avrupa’dan İstanbul’a yazılımcı göçünü başlatacağını söyledi. Oracle’ın, Fujitsu Siemens Computers işbirliği ile gerçekleştirdiği "ISV Migration Center"ın açılışı, Maslak Spring Giz Plaza’da yapıldı.

Pullola, açılışta yaptığı konuşmada, yazılım geliştiricilerin merkezde tüm hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanabileceklerini belirterek, Oracle teknolojilerine geçiş projelerinde zamandan ve maliyetten tasarruf edeceklerini ve başarı oranlarını yükselteceklerini dile getirdi.

1 MİLYON DOLAR YATIRIM:

Merkezin 1 milyon dolara mal olduğunu ifade eden Pullola, "İstanbul ISV Migration Center, Avrupa’dan İstanbul’a yazılımcı göçünü başlatacak. Yeni Avrupalı yazılım geliştiricilerin buluşma va çözümlerini test ederek en iyi Oracle teknolojilerine geçiş yapma platformu olacak" dedi. Pullola, merkez için İstanbul’u seçmelerinin nedeni olarak; İstanbul’un uygun altyapısını, çok kalifiye olmuş insanların bulunmasını ve bölgede software şirketlerinin yer almasını gösterdi.

İKİNCİ MERKEZ:

Oracle Türkiye Genel Müdürü, AB’ye Katılım Ülkeleri Bölgesi Telekomdan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Kıral ise yeni merkezin, işine değer katmak isteyen tüm küçük, orta va büyük işletmelerin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vereceğini, Avrupa pazarlarında artan talebi karşılayacağını kaydetti. Merkezin bir benzerinin Almanya’nın Münih kentinde bulunduğunu ifade eden Kıral, "İkinci merkezin Türkiye’de açılmasının nedeni; burada bilişim sektöründe değerli profilli insanlar, katma değeri yüksek çalışanlar var. Zaten büyük şirketlere baktığımızda global bilişim hizmetlerinin merkezlerinin artık Türkiye’ye kaymaya başladığını görüyoruz" diye konuştu. Fujitsu Siemens Computers Türkiye Genel Müdürü Nezih Süzen ise merkez sayesinde bilişim teknolojileri kaynaklarının daha etkili kullanılmasının amaçlandığını belirterek, merkezin Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgelerine de hizmet vereceğini söyledi.

ADAPTASYON MERKEZİ:

Merkez, bölgedeki yazılım geliştiricilere, var olan uygulamalarını Oracle Data Base Ong ve Oracle Fusirn Midlleware’in en son versiyonlarına yükseltebilme imkanı sağlayacak. Oracle üzerinde çalışmayan uygulamaların Oracle teknolojisine taşınması için merkezin uzman danışmanlarıyla atölye çalışmaları yapma ve onlardan destek alma fırsatı sunacak.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı