« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Optimist Türkiye Şampiyonası gerçekleşti

TYF gerçekleştirdiği Optimist Takım Türkiye Şampiyonası 27-29 Kasım 2009 tarihlerinde İzmir, Çeşme’de Çeşme Yelken İhtisas Kulübü ev sahipliğinde yapıldı.

Arif ERDEM
SON GÜNCELLEME

Bodrum’da yapılan Optimist DTO Türkiye Şampiyonası’nın Ferdi klasman sonuçlarına göre belirlenen 16 Takım anılan tarihlerde ünvan için mücadele ettiler.

TYF bu yıl bir yeni uygulama gerçekleştirerek, 20 adet eş tekne hazırladı, bu şekilde sporcular sadece direk takımı ve yelkenleriyle geldiler ve arma değiştirme yöntemiyle yarıştılar.Yariışların tüm sporcular için eşit şartlarda gerçeklenmesi sagladılar

IODA nın 16 takımlı çift eliminasyon sistemli karşılaşma fikstürü uygulandı ve ilk günde 22 karşılaşma ile ilk iki tur tamamlandı. Son günde ise üçüncü tur ve Final karşılaşmaları yapıldı.

İkinci günde, 7 karşılaşma sonunda yapılan final karşılaşmasında Karşıyaka Spor Klübü Yelken Şubesi ve Fenerbahçe Spor Klübü Yelken Şubesi karşılaştı. Finalde 2-0 yapan Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi Takımı Türkiye Şampiyonu oldu.

Ilıca koyunda gazinolar önündeki parkurda, güneşli ve uygun hava koşullarında yapılan yarışı çok sayıda izleyici, zaman zaman tezahürat da yaparak izledi. Yarışmalarda; 4 Umpire, 5 Hakem, 1 sekreter ve 1 Lojistik elemanı görev yaptı.

Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi Takımı
Selim Hekimoğlu
Saliha Yılmazçelik
Efe Soysal
Barbaros Hekimoğlu
Denizhan Albaylar
Antrenör : Serhat Altay

Optimist Türkiye Şampiyonası gerçekleşti


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler