Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Operasyonda son durum

  Hürriyet Haber
  20 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 20 Aralık 2000 - 00:01

  İçişleri Bakanlığı, Çanakkale ve Ümraniye cezaevlerindeki direnişin devam ettiğini, Çanakkale ve Ümraniye cezaevlerindeki tutuklu ve hükümlülerin, güvenlik görevlilerine silah, mutfak tüplerinden ürettikleri alev makineleri, kesici, delici aletlerle direndiklerini bildirdi.

  İçişleri Bakanlığı'nca yapılan yazılı açıklamada, Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevi'nde, dün saat 05.00'te başlayan müdahaleye saat 18.00'de ara verildiği kaydedildi.

  Açıklamada, bugün, sabah saatlerinde yeniden başlatılan müdahalede, cezaevinin bir koğuşunda toplanan 80'i erkek, 78'i kadın toplam 158 tutuklu ve hükümlünün, 'teslim ol' çağrılarına, bulundukları yerden, mutfak tüplerinden yaptıkları alev makineleri, molotof kokteylleri, boru tipi bombalar ile ellerindeki diğer kesici, delici ve yaralayıcı silahlarla karşılık verdikleri belirtildi.

  Açıklamada, şöyle denildi:

  "Ümraniye Cezaevi'nde ise dün başlatılan operasyon sırasında, aşırı sol terör suçlusu tutuklu ve hükümlülerin silahlı direnişiyle karşılaşılması nedeniyle cezaevi çevresindeki güvenlik tedbirleri yeniden gözden geçirilerek artırılmış, operasyona, bugün saat 14.00 sıralarında tekrar başlanmıştır.

  Ümraniye Cezaevi'nde de tutuklu ve hükümlüler, silah, mutfak tüplerinden ürettikleri alev makineleri ellerindeki diğer kesici, delici aletlerle direnmeye devam etmektedirler.

  Güvenlik kuvvetlerince, istenmeyen ölüm ve yaralanmalara neden olunmaması bakımından gereken özen gösterilmekte, operasyonun başarıyla sona erdirilmesi için sabırlı ve soğukkanlı hareket edilmektedir."
  İki cezaevinde operasyon yeniden başladı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı