Ege Haberleri

  Operasyon sonrasındaki gelişmeler ibret verici

  Turan GÜLTEKİN, (DHA)
  10.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AK Parti İzmir 2. Bölge birinci sıra milletvekili Adayı, eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, kentteki gazetelerin ekonomi muhabirleriyle bir araya geldi. AK Parti iktidarı döneminde İzmir’e yapılan yatırımları ve partisinin kente yönelik projelerini anlatan Yıldırım, çeşitli konulardaki soruları da yanıtladı.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik operasyonun hukuki bir konu olduğunu, yorum yapmanın doğru olmadığını söyleyen Binali Yıldırım, “Ancak, operasyondan sonraki gelişmeleri ibretle izliyorum. Bu konu üzerine siyaset yapıp nasıl üç-beş oy alırız derdinde olan insanları görünce siyasetin içinde olmaktan hicap duyuyorum. Bir partinin il başkanı çıkıp diyor ki, ‘Bu olaydan sonra dokuzuncu sırada olanları arayıp tebrik ettim. İşiniz garanti diye.’ Bu esef verici bir şey. Orada insanlar sıkıntı çekiyor, siz kalkıp böyle bir şey söylüyorsunuz. Bu herkes için yanlıştır. A partisi, B partisi, C partisi, İzmir için yanlıştır. İzmir’i yıpratır, siyaseti itibarsızlaştırır” dedi.

  İşbirliğini engellemez

  Yapılan operasyonun merkezi yönetimle yerel yönetim arasındaki işbirliği konusunda bir çekinceye yol açacağına inanmadığını anlatan Yıldırım, rekabeti dışlayıp hizmete odaklandıklarını, bu nedenle işbirliği yapmaya devam edeceklerini kaydetti. Binali Yıldırım, “Elimizi uzatırız, havada bırakan olursa elimizi tekrar havaya kaldırır yolumuza devam ederiz. Hizmet konusunda bizi hiç kimse engelleyemez. Ama böyle bir şey olacağını düşünmüyorum. Uzlaşma kültürünü İzmir’de gösterdik, daha fazlasını da yapabileceğimizi bundan sonrasında göstereceğiz” diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı