Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Operasyon için referandum yap

  ANKARA
  10 Ekim 2007 - 00:00Son Güncelleme : 10 Ekim 2007 - 01:01

  MHP Lideri Bahçeli, "Başbakan susuyor, terörist ve bölücü konuşuyor" diyerek hükümetin bir an önce önlem almasını istedi. Bahçeli "Başbakan sınır ötesi operasyon için bir referandum yapsın" önerisinde bulundu.

  MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli, yargı ve üniversitelere sert çıkan Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, ulusal sorunlarda sustuğunu savunarak, "O sustukça terörist ve bölücü konuşuyor, evlatlarımız birbiri ardına hayatlarını ve uzuvlarını kaybediyor" dedi. Bahçeli, Erdoğan’a "Referandum uygulamasına, sınır ötesi operasyon için bir referandum yaparak başlamasını" önerdi. MHP’nin dünkü grubunda Bahçeli’den önce takdimde bulunan Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, "Katilleri, destekçilerini ve yandaşlarını şiddetle kınıyoruz. Teröre karşı gerekli önlemleri almadığı için AKP yönetimini de uyarıyor ve kınıyoruz" dedi. Bahçeli de şöyle konuştu: "Başbakan’ın 13 Mehmetçiğimizi kaybetmemiz üzerine yaptığı yorum, konunun önemini hálá idrak edememiş olduğunun en belirgin işareti. Başbakan’ın, bu vahim ve acile karar gerektiren gelişmeye rağmen, konuyu gelecek ay ABD’ye yapacağı ziyarette görüşeceğini söylemesi, Hükümet’in terörle mücadele iradesini tamamiyle yabancıların insaf ve kararına teslim ettiğinin göstergesi. Aslında ne hükümetin, ne de ABD’nin bu bölgeden PKK’yı uzaklaştırma ve etkisizleştirme niyetleri gibi bir niyetleri var. Hükümet-ABD arasında bir sağırlar diyaloğu sürdürülüyor. Sık sık referandum yapacağını müjdeleyen Sayın Başbakan’a bu uygulamasına sınır ötesi operasyon için bir referandum yaparak başlamasını öneriyorum. Böylece kendileri ve hükümeti sürekli okyanus ötesinden talimat almaktan kurtulacak, sürekli telaffuz ettiği ’Cumhurun iradesine’ de başvurmuş olacak.

  Koray’a geçmiş olsun

  BAHÇELİ, Bayındırlık ve İskan eski Bakanı, MHP’li Koray Aydın’ın Yüce Divan’daki davasının beraatle sonuçlanmasına konuşmasında geniş yer ayırdı. Bahçeli, "Yargısız infaz"a maruz bırakılan Aydın, ailesi ve MHP’ye "Geçmiş olsun" dedi. Bahçeli, "İddiaların temeli partimizi ve milliyetçileri karalamaya yönelik senaryonun parçalarıydı. AKP’nin amacı devr-i sabık yaratmak ve hesap somak değil, çamur atmak" diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı