Ege Haberleri

EGE

  Operasyon bize çok zaman kaybettirdi

  Utku BOLULU / İZMİR (DHA)
  20.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 19.08.2012 - 14:49

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yapılan operasyonun projelerin tamamlanmasında kendilerine zaman kaybettirdiğini söyledi.

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan operasyonun, projelerin tamamlanmasında kendilerine zaman kaybettirdiğini söyledi. Kocaoğlu, “Moral bozulmasaydı daha çok çalışırdık. Projelerde en azından belirli bir süre daha önde olabilirdik” dedi.
  Başkan Kocaoğlu, 1.5 yıllık operasyon ve mahkeme sürecinin, cezaevinde yatan ve dışarıdakilere büyük eziyet olduğunu söyledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin belediyecilik tarihinde görülmemiş davaya tanık olduğunu belirten Kocaoğlu, “Bir belediye ancak böyle test edilebilirdi. Sonuçta ancak böyle çıkabilirdi. Operasyonun yapıldığı günden bu yana çok büyük özgüvene sahibiz. Çünkü yaptıklarımızı ve yapmadıklarımızı herkes gördü. Bundan sora bize çalışmak düşüyor” dedi.
  Sıkıntılı süreçte belediye çalışanlarının özveriyle çalıştığını belirten Kocaoğlu, otobüslerin çalıştığını, suyun aktığını ve asfaltın döküldüğünü söyledi. İzmirlilerin de bu dönemde kendilerine destek olduğunu belirten Kocaoğlu, “Moral bozulmasaydı daha çok çalışırdık. Projelerde en azından belirli bir müddet daha önde olabilirdik” dedi.
  Büyükşehir Belediye bürokrasinin giderek rahatladığını belirten Kocaoğlu, “Üstümüzden geçen silindirden sonra, bundan daha iyi olunabilir miydi? Olunabilirdi tabii. Konular defalarca konuşuldu. Bazı konularda imza atmayan arkadaşlar korkusundan değil, belirli bir çerçeveden bakarak, doğru olmadığı gerekçesi ile imza atmadı. ‘Ben atmam kardeşim’ dese, sen de bakarsın başının çaresine, o da bakar. İş aksamadığı sürece eleman değiştirmek gibi bir düşüncemiz başından beri olmadı, olmaz da” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı