« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Operasyon başlattım

Beşiktaş’ın Fransız teknik direktörü, Asbaşkan Kıvanç Oktay ve Genel Menajer Mehmet Ekşi’ye, "Tek hedefimiz Türkiye Kupası. Bundan sonra yolumuza gençlerle devam edeceğiz. Yaptığım değişikliklere saygı gösterilsin" dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Kayıp bir sezon

Fortis Türkiye Kupası’nda İnegölspor’a, Turkcell Süper Ligi’nde de İnönü’de Ç.Rizespor’a aynı skorla 1-0 yenilen Beşiktaş’ta gençlik operasyonu başladı. Dün sabah Nevzat Demir Tesisleri’nde Asbaşkan Kıvanç Oktay ve Genel Menajer Mehmet Ekşi ile bir görüşme yapan teknik direktör Jean Tigana, "Takımda gençleştirme operasyonu başlattım" dedi. Ligde bu sezonu kaybedilmiş olarak gördüğünü anlatan Fransız hoca, şunları söyledi:

Hedef Türkiye Kupası

"Ç.Rize maçı öncesi 7 sakat, 1 de cezalı oyuncumuz vardı. Tümer’in sakatlığını çözebilmiş değilim. Yedek kulübesine ise Sergen, Okan ve Tayfur’u aldım. Bu üç futbolcuyu ilk 11’de oynatabilirdim ama ben, gençleri görmek ve geleceğin kadrosunu oluşturmak için böyle bir seçimde bulundum. Yaptığım değişikliklere saygı gösterilmesini istiyorum. Rizespor maçı geride kaldı. Bundan sonraki hedefimiz Fortis Türkiye Kupası.

Kadro gençleşecek

Önümüzdeki hafta Fenerbahçe ile derbi maçta karşı karşıya geleceğiz. O maçın havası farklı olacak. Derbide de gençlere fırsat vereceğim. Taraftarlarımız sabretsin. Benim amacım kadroyu gençleştirmek ve geleceğin takımını oluşturmak. Rizespor maçında şans verdiğim Rıza ve Kenan çalışkan ve başarılı oyuncular. Gökhan Güleç uyum sorununu atlatacak. Jun ve Bobo sisteme alışıyorlar. Benim için önemli olan takım oyunu."

Destek versinler

Sezon sonunda sözleşmesi biten bazı oyuncuları gözden çıkardığını belirten Tigana, "Şu anda takımın sistemine uyacak tecrübli oyuncuları oynatıyorum. Gençleri görmeden, gelecek konusunda karar veremezsiniz. Genç oyunculara büyük önem veriyorum. Taraftarlarımız sabretsin, yönetime destek versinler. Futbolcuların morallerini bozmasınlar" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz