İZMİR HABERLERİ

Opera için ikinci ihale yapıldı

DHA
26.04.2017 - 14:13Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye'nin opera sanatına özel ilk binası için bir kez daha yapım ihalesine çıkıldı. İlkinde geçerli teklif bulunmaması nedeniyle yenilenen ihaleye bu kez 4 firma teklif sundu. İhale komisyonunun yapacağı incelemenin ardından karar önümüzdeki günlerde açıklanacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, projesini 'Ulusal Mimari Yarışması' ile belirlediği, mimarisi ve teknik donanımı ile Avrupa'daki sayılı örnekler arasında yer alacak yeni opera binası için yeni bir yapım ihalesi gerçekleştirdi. Geçtiğimiz Aralık ayında yapılan ve 5 firmanın teklif verdiği ihalenin inceleme ve değerlendirme süreci sonrası İhale Komisyonu, sunulan tekliflerin hiçbirini geçerli bulmamıştı. Yenilenen ihaleye bu kez 5 firma katıldı ve bunlardan dördü tekliflerini sundu.

İhaleye katılan firmalar ve teklifleri ise şöyle:

"Yenigün A.Ş. & Deda Ltd. Şti Konsorsiyumu: 379 milyon 600 bin TL. Çağdan A.Ş. & Wagner -Bıro Austria Stage Systems AG Konsorsiyumu: 429 milyon TL. Ermit Ltd. Şti. & Mapavri A.Ş. Konsorsiyumu: 337 milyon TL. Taca A.Ş. & A-Grup Ltd. Şti Konsorsiyumu: 327 milyon 490 bin TL."

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Opera için ikinci ihale yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 14 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Opera için ikinci ihale yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı