Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Öp Rüştü'nün elini

BEŞİKTAŞ bu maça tabanca zoruyla mı çıktı? “Bitse de gitsek”, “Nereden çıktı bu maç” düşüncesi ilk dakikadan son dakikaya kadar tüm futbolcuların kafasındaydı. İkisi maçı bitiremedi bile. Sahada 9 kişi kaldı, onlar da istemeye istemeye, Rüştü dışında. 1 puan için 38 yaşındaki ustanın ellerini öpmek lazım.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İlker Yasin

İlker YASİN

4 gün önce Stoke önünde döktüren bu takım, şimdi nasıl oluyor da Antep’te böyle dökülüyor. Quaresma’nın milli maç nedeniyle ülkesine gitmesiyle erteleme isteğinde haklıymış Kartal’ın yöneticileri. Şöyle düşünmüştük: “Koca Beşiktaş bir adama kaldıysa yazık. Ve o adam için erteleme talep eden Beşiktaş Yönetimi’ne de...”

Lige önem vermiyorlar

Şu gerçeği bilelim: Mendes’in adamları, Portekiz tayfası Avrupa Ligi’ne verdikleri özeni ve değeri Türkiye Ligi’ne vermiyor. Orada kendilerine oynuyorlar. Burada kimseye. Örnek bkz: dünkü Simao ve Fernandes. Carvalhal da o familyadan, Beşiktaş’ı götürecek kapasitesi yok.

4-1-4-1’de Aurelio artık çok ağır, Pektemek de çok zayıf. Maç boyu gol pozisyonu bulamadı Beşiktaş. Maçın özeti bu. Abdullah Ercan ilk kulüp denemesinde 9 kişi kalan Beşiktaş’a karşı biraz daha cesur olabilseydi galası galibiyetle kapanabilirdi.

- Halis Özkahya, kuralları halisane uygulamak istiyor. Ama ikinci kırmızı kartı öncesinde ofsayt var. Necip’in atıldığı pozisyonda mutlak gol şansı tartışılır.

- Kartal hem Nobre’yi hem Bobo’yu arıyor mu? Bir telefon Mendes’e: ‘Bir santrfor gerek bize ama Edu gibi değil.’

- Quaresma ve Sivok milli takıma giderken, Beşiktaş’ın dün koridor olan sağ tarafında Ekrem ile Holosko’nun psikolojisi bundan etkilenmiş midir?

Beşiktaş, iyi futbol oynamadan, takım şablonu oturmadan, şu ana kadar götürüyor. Ama bu futbolla işi çok zor.

Şu gerçeği bilelim: Mendes’in adamları, Portekiz tayfası UEFA Avrupa Ligi’ne verdikleri özeni ve değeri Spor Toto Ligi’ne vermiyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler