İZMİR HABERLERİ

Op. Dr. Yurdakonar:

IHA
07.10.2015 - 13:26Son Güncelleme :

BAŞTAKİ YÖNETİCİ OP DR ZİYA YURDAKONAR

IHA

1-7 Ekim tarihleri arası kutlanan Emzirme Haftası etkinlikleri çerçevesinde Ödemiş Devlet Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Servisi’nde emzirme ve anne sütünün önemiyle ilgili eğitim faaliyeti gerçekleştirildi. Ödemiş Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Ziya Yurdakonar, bebeklere ilk altı ay sadece anne sütünün verilmesinin gerektiğini söyledi.
1-7 Ekim Emzirme Haftası çerçevesinde Yeni Doğan Yoğun Bakım Servisi’nde hemşireler tarafından emzirme eğitimi düzenlendi. Emzirme Haftası ve Ödemiş Devlet Hastanesi’ndeki eğitim faaliyetleriyle ilgili açıklama yapan Ödemiş Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Ziya Yurdakonar, “1-7 Ekim tarihleri arası tüm dünyada Emzirme Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu hafta dolayısıyla bir bebek için anne sütünün önemine dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Biz tüm yeni annelere, bebeklerine doğumdan itibaren altı ay süre ile anne sütünden başka su dahil hiçbir ek gıda vermemelerini öneriyoruz. Zira anne sütü bebeğin gelişimi için en önemli bir gıda maddesi olmanın yanında birçok hastalıktan koruyan bağışıklık sağlayan bir ilaçtır. Hastanemiz gebe okulunda anne adaylarına eğitimler veriyoruz. Tıbbi bir mecburiyet yoksa sezaryen istememelerini, normal doğumu tercih etmelerini öneriyoruz. Normal doğumdan hemen sonra anne daha doğum yatağında iken bebeğini annenin kucağına veriyoruz. Bu bebeğin ilk alacağı kokunun anne kokusu olmasının yanında annenin sütünün daha çabuk gelmesi için anne hormonlarını aktive eden bir durumdur” ifadelerini kullandı.
“DOĞUM SALONU YERİNE ÜÇ ADET DOĞUM ODASI”
Yurdakonar, Ödemiş Devlet Hastanesi Doğum Servisi’ndeki düzenlemelerle ilgili bilgi vererek, “Daha önce aynı salonda üç doğum masası uygulaması vardı. Bu uygulamaya son verdik. Artık üç doğum odası hizmet veriyor. Doğuma hazırlık da, doğum da, doğum sonrası dinlenme de aynı odada gerçekleştiriliyor. SDL dediğimiz bu sistemde doğum odasında annelerin yanında refakatçileri de aynı odada bekleyebiliyor” dedi.
“UZAK KÖYLERDEN GELENLER İÇİN ANNE MİSAFİRHANESİ”
Yurdakonar anne misafirhanesi uygulamasıyla ilgili şunları söyledi: “Üç doğum odası ile başlattığımız yeni uygulamanın yanında Ödemiş’in uzak köylerinden, Beydağ veya Kiraz’dan gelen anne adaylarımızın doğum gerçekleşene kadar ağırlanması için misafirhane oluşturduk. Vatandaşlarımızın bu misafirhaneden yararlanmasını istiyoruz. Vatandaşlarımıza her geçen gün daha iyi hizmet vermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Op. Dr. Yurdakonar: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 13 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Op. Dr. Yurdakonar: haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

22 Şubat 2018, Perşembe
 • İmsak
  06:25
 • Guneş
  07:47
 • Öğle
  13:31
 • İkindi
  16:33
 • Akşam
  19:03
 • Yatsı
  20:19
Sayfa Başı