Gündem Haberleri

  Onuru incinmese intihar etmezdi

  Selçuk YAŞAR/İSTANBUL
  21.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye’nin Demokratik Kongo Cumhuriyeti Kinşasa Büyükelçiliği’nde intihar eden ikinci katip 29 yaşındaki Osman Tuncel’in cenazesi Silivri’deki Ali Paşa Camii’nde kılınan cenaze namazından sonra toprağa verildi.

  Osman Tuncel’in babası Kıbrıs Gazisi, Emekli Hava Pilot Yarbay Ziver Tuncel, “Oğlum intihar edebilecek biri değildi. Eminim ki, onuru incinmese intihar etmezdi” dedi. Büyükelçilikte sadece 4 kişinin görevli olduğunu ve oğlunun çok yoğun çalıştığını belirten Ziver Tuncel, “Osman’dan bir torun istemiştim. Ama ömrü yetmedi” diye konuştu.

  Davutoğlu da aradı

  İki yıldır evli olduğu Sema Tuncel ile Kinşasa’da yaşayan Osman Tuncel, 17 Şubat’ta büyükelçiliğin Kançılarya binasındaki odasında silahla kafasına ateş etti. Büyükelçilik çalışanlarının hastaneye kaldırdığı Tuncel kurtarılamadı. Birçok büyükelçinin arayarak başsağlığı dilediğini belirten Ziver Tuncel, “Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da Hindistan’daki ziyaretleri sırasında aradı. Osman’ın çok başarılı bir bakanlık çalışanı olduğunu, kendisini çok sevdiğini söyledi” diye konuştu. Osman Tuncel’in eşi Sema Tuncel, cenaze namazını en ön safta kıldı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı