"Mehmet Uğur Yüksel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Mehmet Uğur Yüksel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Mehmet Uğur Yüksel

Onurlu ve aşık oğlanlar

Duygusal hikâyesi ve etkileyici görüntüleriyle kalbinizden yaklayacak “Gençlik Başımda Duman”, Pride ayına yakışır bir seyirlik. Geçen yıl Cannes’dan En İyi Yönetmen Ödülü’yle dönmüş, Kristen Stewart’lı “Hayalet Hikayesi”, serinin üçüncü filmiyle maceraya devam eden “Arabalar 3” ve savaş gerilimi “Sniper: Duvar”, haftanın diğer seçenekleri...

Onurlu ve aşık oğlanlarGençlik Başımda Duman
(Heartstone)
Yönetmen: Gudmundur Arnar Gudmundsson
Oyuncular: Baldur Einarsson, Blaerr Hinriksson, Dilja Valsdottir
2017-İZLANDA, DANİMARKA-129’/DRAM, AŞK

İzlanda’nın en büyük ödüllerinden Edda’da 9 ödül birden kazanan, Venedik’ten de Kuir Aslan’ı kapan film, geçen yılın en güzel eşcinsel aşk filmlerinden biriydi. İzlanda’nın doğusundaki küçük bir balıkçı kasabasında yaşayan Thor ve Kristjan adlı iki çocuğun arkadaşlıklarının aşka dönüşmesini izleyen film, aynı zamanda etkileyici bir büyüme hikâyesi de anlatıyor.

KRİSTEN’IN HAYALETLERİ
Hayalet Hikayesi
(Personal Shopper)
Yönetmen: Olivier Assayas
Oyuncular: Kristen Stewart, Lars Eidinger, Sigrid Bouaziz
2016-FRANSA, ALMANYA-105’/DRAM, GERİLİM

Olivier Assayas, 2016 Cannes’ından En İyi Yönetmen Ödülü’yle döndüğü son filminde, en son “Sils Maria/Maria’nın Sisleri”nde de birlikte çalıştığı Kristen Stewart’ı başrole taşıyor. Paris’te ünlü bir modelin alışveriş danışmanı rolünde izleyeceğimiz Stewart, kısa zaman önce kaybettiği ikiz erkek kardeşinin yasını tutarken cep telefonuna gizli mesajlar almaya başlıyor ve film birdenbire tuhaf bir gerilime bürünüyor. Geçtiği dünya ve Stewart faktörünü hesaba katınca seksi film bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Asayas’ın bile isteye yarattığı kuruluğu seven de var nefret edeni de.

Onurlu ve aşık oğlanlar

VAZGEÇMEK YOK
Arabalar 3
(Cars 3)
Yönetmen: Brian Fee
017-ABD-109’/ANİMASYON, AKSİYON, KOMEDİ

10 yıl önce ilk filmle gişede büyük başarı yakalayan ve Oscar’a aday gösterilen “Arabalar”ın 3. filmi karşımızda. Bu kez yönetmen koltuğuna, serinin daha önceki filmlerinin animasyon ekibinde görev almış Brian Fee oturuyor. Efsane araba Lightning McQueen’in geçirdiği büyük kazadan sonra yarış sporundan uzaklaşması ve yeniden alanlara dönmek için verdiği mücadeleyi konu alan film, serinin takipçisi küçük büyük tüm izleyicilere önerilir.

DAR ALANDA KISA PASLAŞMALAR
Sniper: Duvar
(The Wall)
Yönetmen: Doug Liman
Oyuncular: Aaron Taylor Johnson, John Cena, Laith Nakli
2017-ABD-90’/DRAM, GERİLİM, SAVAŞ

“The Bourne Identity”, “Mr. and Mrs. Smith”, “Edge of Tomorrow/Yarının Sınırında” filmleriyle aksiyona yeteneğini kanıtlamış Alex Kurtzman’ın yönettiği “Duvar”, dar bir alanda katilleriyle sıkışıp kalmış iki askerin yaşadıklarını anlatıyor. Avangers serisinin Quicksilver’ı olarak da hatırlayacağınız Aaron Taylor Johnson’ın başrolünde olduğu film, atmosferiyle gerilimi ayakta tutmayı başarsa da bir süre sonra kendini tekrarlamaya başlıyor.

YILDIZ TABLOSU

Anayurt Oteli *****
Aşk ve Savaş (On the Milky Road) **
Aşkın Çekimi (Their Finest) ***
Bir Nefes (One Breath) **
Deha (Gifted) **
Gelecek Günler (Things to Come) *****
Karanlık Görev (Age of Shadows) **
Kaptan Düşükdon: Destansı İlk Film (Captain Underpants: The First Epic Movie) **
Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı (Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales) **
Kaygı ****
Kedi **
Kral Arthur: Kılıç Efsanesi (King Arthur: The Legend of the Sword) ***
Mumya (The Mummy) **
Sahil Güvenlik (Baywatch) *
Şeytanın Doğuşu (First Born) *
The Circle ***
Vampir Cehennemi: İstila (The Stakelander) *
Wonder (Wonder Woman) **
Yaratık: Covenant (Alien: Covenant) **

X