« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Onur savaşı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hulki İLGÜN

Bekliyordum, F.Bahçe'nin azıcık geç de olsa aylardır süregelen dengesiz ve olumsuz sonuçlarına bir maçta ‘‘DURR’’ demesini bekliyordum. Piyango Beşiktaş'a isabet etti. Kusura bakmasınlar. Ayrıca Fener'in bir türlü atmayı beceremediği gollerden birini kendi kalelerine attıkları için Kara Kartal'a kocaman teşekkür borcu var Kanarya'nın.

Maç tam bir stres savaşıydı. F.Bahçe, Uche ve Okocha'sız kadrosuyla lig uykusundan uyanan şaşkın bir dev gibiydi. Oyunun başında şampiyon, rakibine kısık gözlerle şöyle bir baktı, ondan sonra ‘‘El oğlu gidiyor Mersin'e, biz gidiyoruz tersine’’ dercesine kaçmak üzere olan lig şampiyonluğunu hatırlayıp, özlenen bir Kanarya gibi Kara Kartallar'a saldırmaya başladı.

Fener'e sanki sihirli bir değnek değmiş. Kanaryalar'a gönül vermiş binlerce taraftar özlediği F.Bahçe'sine kavuşmanın sevincini yaşıyordu.

Şimdi kalkıp bana ‘‘Yahu sen daha geçen hafta Fenerli bu topçulara defolun dememiş miydin?’’ demeyin. Ben yaşadığım maçı, gördüğüm oyunu yazarım. Sezonun sabıkalı Fener'i aylar sonra böyle oynasın, hem de Beşiktaş gibi şampiyon bir takımı yensin, canımı alsın. Ben ‘‘En büyük Fener, başka büyük yok’’ sözcüğünün taraftarıyım, puan kaybına tahammülüm yok. Haksız mıyım beyler?Bunları da Beğenebilirsiniz