ANKARA HABERLERİ

‘Onur Ödülü’ Perran Kutman’a

Hürriyet Haber
25.05.2017 - 16:24Son Güncelleme :

Bu yıl “Birlikte Festival Yapıyoruz” temasıyla 20’ncisi düzenlenen Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde, ‘Onur Ödülü’ne sinema sanatçısı Perran Kutman layık görüldü.

Hürriyet Haber

20. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin kapanış ve ödül töreni, Devlet Opera ve Balesi Salonu'nda gerçekleştirildi.
Festival ‘Onur Ödülü’nün bu yılki sahibi ünlü oyuncu Perran Kutman, törende yaptığı konuşmasında, “Onur kelimesi ne kadar ağır bir kelime aslında, altında ne kadar çok şey yatıyor. Mesleğe saygı, sevgi, dik duruş, boyun eğmemek, mesleği sevmek yarıyor. Nice 20 yıllara Uçan Süpürge. Bu ödüle layık görüldüğüm için tekrar çok teşekkür ediyorum" dedi.
"Sinemanın farklı alanlarından emek veren kadınların başarılarını ve emeklerini görünür kılma" amacıyla verilen "Bilge Olgaç Başarı Ödülü"nün sahibi Documentarist İstanbul Belgesel Günleri’nin ve Hangi İnsan Hakları Film Festivali'nin kurucusu, belgesel sinemacı Emel Çelebi, ödülünü sinema sanatçısı Lale Mansur'dan aldı. "Uçan Süpürge Tema Ödülü"ne de bu yıl edebiyatçı yazar Aslı Erdoğan layık görüldü. Erdoğan'ın ödülünü ise annesi Mine Aydostlu aldı.

GENÇ CADI, TÖRENE KATILAMADI

Genç kadın oyuncuları yüreklendirmek, sinema yolculuklarını destekleyerek üretimlerine dikkat çekmek ve Türkiye sinemasında kadınlara yönelik güçlü, olumlu kadın rollerinin yazılmasına teşvik etmek amacıyla verilen "Uçan Süpürge Genç Cadı Ödülü", genç oyuncu Ecem Uzun'a layık görüldü. Rahatsızlığı nedeniyle ödül törenine katılamayan Uzun'un ödülünü ise yönetmen Yeşim Ustaoğlu aldı

TEREDDÜTSÜZ ‘TEREDDÜT’

Uluslararası Sinema Yazarları Örgütü'nün (FIPRESCI) jürisi, Portekiz, Hırvatistan, Makedonya, İspanya, Slovakya, Brezilya, Fransa ve Türkiye olmak üzere 8 ülkenin filmleri arasından Yeşim Ustaoğlu'nun yönetmenliğini üstlendiği "Tereddüt" filmini ödüle layık gördü. Ustaoğlu ödülünü FIPRESCI jürisi Bartosz Zurawiecki, Renata Habets ve Sevim Okyay'ın elinden aldı.
Ayrıca, Mehmet Sobacı, Bayram Önal ve Ülkü Sayın, Almanya Büyükelçiliği, İletişim Fakültesi Mezunları Vakfını temsilen Belma Güner, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Gabriel Munuera- Vinals'a da teşekkür ödülü takdim edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ‘Onur Ödülü’ Perran Kutman’a hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Mayıs 2017 tarihinde saat 16 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Onur Ödülü’ Perran Kutman’a haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:18
  • Guneş
   06:57
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:11
  • Yatsı
   19:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı