ANTALYA HABERLERİ

Onur Ödülleri sahipleri belli oldu

DHA
04.04.2018 - 12:31Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediyesi'nin düzenlendiği 3'üncü Antalya Edebiyat Günleri'nin onur ödülleri bu yıl 3 isme verilecek.

Muratpaşa Belediyesi'nin 26-29 Nisan tarihlerinde düzenleyeceği 3'üncü Antalya Edebiyat Günleri'nde geleneksel olarak verilen onur ödülleri bu yıl 3 isme verilecek. Yazın dünyasının en canlı alanlarından öykü dalında verdiği ödüllerle saygın bir yere yükselen Antalya Edebiyat Günleri'nin geleneksel onur ödülleri, 27 Nisan Cuma akşamı Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu'nda düzenlenecek gecede takdim edilecek.

Bu yılın ödülleri 'Veda Divanı'nda toplu eserlerini okurlarıyla buluşturan, Türk şiirinin diri ve özgün şairlerinden, bağırmaya yeltenmeyen üslubuyla başkaldırının ve isyanın şairi Ahmet Telli, edebiyatın farklı türlerinde eser veren, toplumcu gerçekçi düşüncesini bir hayat tarzı olarak da yaşayan, 50 kuşağının seçkin üyelerinden Adnan Özyalçıner ve öykülerinde, romanlarında denediği farklı anlatım teknikleriyle bireyin ruhsal hallerini anlatan, yakıcı toplumsal sorunları dile getiren, kadın-erkek ilişkilerini sevgi, sadakat ve özgürlük boyutlarında başarılı bir şekilde sorgulayan İnci Aral'a takdim edilecek.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, çağdaş ve yaşanabilir bir kentin sakinlerine ve konuklarına sundukları arasında doyurucu, zengin ve değerli bir edebiyat ortamının da olması gerektiğini söyledi.

Bu anlayışla başlayan Antalya Edebiyat Günleri'nin 3 yaşına girdiğini kaydeden Başkan Uysal, “Antalya, ona yakışan, canlı, değerli ve sürekli bir sanat ortamına sahip olmalıdır. Antalya Edebiyat Günleri'nin amacı, Antalya'yı canlı bir edebiyat şehri yaparken onun edebiyatta daha çok yer almasını sağlamaktır" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Onur Ödülleri sahipleri belli oldu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı