« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Onun dönüşü beni hırslandırdı

Fernando Alonso, Michael Schumacher'in Ferrari ile spora dönme kararı alıp sonrasında Mercedes GP ile pistlere dönmesinin kendisini Maranello merkezli takımada yarışma konusunda hırslandırdığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sezona açılış yarışı Bahreyn'de zaferle başlayan Alonso, Schumacher'in gölgesi altında kalmadan çalışmanın kendisi ve takımı için olumlu olduğunu düşünüyor.

"Şu anda belki biraz daha serbestiz."

Alonso yedi kez dünya şampiyonu pilotun kararının kendisini şaşırttığını ancak rekabetçi bir araçla tekrar dönme fırsatı yakaladığını söyledi.

Schumacher'in Mercedes'e geçmesi karşısında şaşırıp şaşırmadığı sorulduğunda "Evet oldukça fazla. Geri dönme kararına da çok şaşırdım. Sakin hayatına devam edebilir ve yarışmayı geçmişte bırakabilirdi."

Alonso şu an bulunduğu nokta ile ilgili olarak Ferrari'deki hayatın tadını çıkardığını belirtti. Geçilen yarışların ardından Red Bull Racing'in şimdiye kadar oldukça güçlü göründüğünü fakat kendi takımının şampiyonluk için favori olduğunu söyledi.

"Red Bull sıralama turlarında güçlü görünüyor ve çok hızlılar; fakat yarışta onları yakalayabiliyoruz. McLaren ise aracı ne kadar hızlı geliştirebileceğini biliyor, sonuçta Ferrari şampiyonluk için favori olan taraf."

Ferrari pilotu olmanın hayalindeki gibi olup olmadığı sorulduğunda Alonso: "Hayır, farklı. Hatta daha iyi. Çok güçlü bir takım olarak döneceklerini, mevcut potansiyelden yararlanabileceklerini bekliyordum. Fakat Ferrari daha fazlası: tutku, felsefe, yaşam tarzı. Bu duyguyla harmanlanıyorum."

Özelliklede Çin'deki geçişinden sonra takım arkadaşı Felipe Massa ile olan ilişkileri basında sürekli gündemde olan Alonso Brezilyalı pilot ile çalışmaktan keyif aldığını söylüyor.

"Felipe ve ben birbirimizi tamamlıyoruz. Virajlarda ben bir şeyler kaçırırken o yakalıyor, bazen ben bazı bölümlerde hızlı oluyorum. Birbirimizden öğrendiklerimiz bir sır. Kim sorun çıkarabilir ki? Jenson belki Lewis."


Bunları da Beğenebilirsiniz