« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Onun adı Marco Ali

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBahçe’nin 4 Brezilyalısı Alex, Aurelio, Nobre ve Fabio Luciano dün idman sonrası medyanın karşısına /images/100/0x0/55eabff8f018fbb8f8944aaeçıktı ve ortak mesajları "Tek hedef 3. şampiyonluk" oldu. Türkiye’de olmaktan duydukları mutluluğu birer birer dile getiren F.Bahçe’nin sambacıları, Şampiyonlar Ligi’ndeki başarısız tabloyu unutamadıklarını ve önümüzdeki yıl aynı formayı giymeleri halinde Avrupa’da yarım kalan hesabı kapatacaklarını söyledi.

4 futbolcu sezon sonunda kalıp kalmayacaklarıyla ilgili sorulara, "Yarın ne olacağını bilmek mümkün değil. Burada çok mutluyuz. F.Bahçe’de uzun yıllar oynamak isteriz. Ama buna şartlar ve tercihler izin verebilir" yorumunu yaptı. Alex, Milli Takım’dan arkadaşı olan Roberto Carlos ile sık sık görüştüğünü, F.Bahçe’ye transferiyle ilgili spekülasyon yapıldığını ileri sürerek şöyle dedi:

"Takımda 6 yabancı var ve herkes iyi oynuyor. Roberto Carlos veya bir başka yabancı gelecekse, bu şartlarda birinin gitmesi gerekiyor." Alex bir espri de yaparak, "Önümüzdeki yıl Marco Aurelio Türk vatandaşı olarak oynayacak. 15 yıldır burada. Zaten ismi de Marco Ali oldu" dedi. Alex, "Siz de 15 yıl kalacak mısınız?" sorusuna "Burada çok mutluyum, kalmam gerekirse seve seve kalırım" karşılığı verirken, Brezilya Milli Takımı ile ilgili de şöyle dedi:

"Ben antrenör olsam kendimi milli takıma çağırırdım." Aurelio, çok kaliteli bir oyuncu olan Appiah’ın orta alanda yükünü hafiflettiğine dikkat çekerken, Luciano ise yan yana oynadığı Önder’e övgü yağdırdı. Luciano, Türkiye’de başarılı bir çizgi yakaladıkları Önder ile yurt dışında zor maçlar oynadıklarına işaret ederek, "Maalesef ben de maçları izlediğimde çok basit goller yediğimizi gördüm" diye konuştu.

MARCİO Nobre: Rakamlara bakılsın

Nobre,
kamp çalışmalarını değerlendirirken, "Biraz acı çekiyoruz, ama ikinci yarıya iyi başlamak için bu acıyı yaşamalıyız" dedi. Nobre kendisine yönelik eleştiriler için de "Fazla aldırmıyorum. Geleceği sadece tanrı bilir. Performansımı ve katkımı merak edenler, şampiyonluklara ve rakamlara bakarsa, en iyi cevabı alacaktır" diye konuştu.

Golf futboldan daha zormuş

F.BAHÇE Teknik Direktörü Daum, takımının ikinci yarı kamp çalışmaları için bulunduğu Belek Turizm Merkezi’ndeki Türkiye’nin en büyük golf sahalarından olan Antalya Golf Club’ta golf oynadı. Teknik direktör Daum, bir saat boyunca Antalya Golf Club’ın golf hocası Michael Jones’ten golf ile ilgili bilgiler aldı. Jones ile golf oynayan Daum, golfün futboldan daha zor olduğunu belirti.

Bayram mesaisi/images/100/0x0/55eabff8f018fbb8f8944ab0

FENERBAHÇELİ futbolcular dün sabah Kurban Bayramı’nın ilk saatlerinde antrenman yaptılar. Teknik Direktör Christoph Daum Arcadia Oteli’nin sahasına ilk gelen isimlerdendi. Yardımcısı Murat Kuş ile birlikte tüm basının tek tek elini sıkarak

bayramını kutlayan Daum, daha sonra futbolcularına yorucu bir idman yaptırdı. Tam saha pres ve adam adama markaj uygulamasıyla geçen 1.5 saatlik idmanda futbolcuların ortaya koyduğu performans Alman teknik adamı sevindirdi.

Servet’i kızdırdılar

SERVET Çetin, F.Bahçe’nin önceki günkü kros çalışmasında antrenör Roland Koch ile koşulan tur konusunda yaşadığı anlaşmazlığın medyada Alman çalıştırıcı ile tartıştığı şeklinde yer almasına sinirlendi. Dün sabah idmanına çıkarken gergin olduğu gözlenen ve haberi yazan gazetecilere tepki göstermeye hazırlayanan genç futbolcuyu menajer Volkan Ballı ile arkadaşları sakinleştirdi. Servet, Koch ile herhangi bir problem yaşamadığını söyledi.

Serkan yine korkuttu

FENERBAHÇE’nin önceki günkü kros çalışmasında tendonundan darbe alan ve sakatlanarak çalışmayı yarım bırakan Serkan Balcı dün sabah takımla birlikte idmana çıktı. Genç oyuncu çift kalede hafif bir sakatlık daha geçirdi, ancak idmana devam etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz