« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Önümüzü kesiyorlar

“Geçen sene 3+1 uygulamasından sonra 3 yabancı oyuncu sınırlaması getirildi. Bu senede 3 yabancı oyuncu sayısı 2+1 şekline dönüştürülmek isteniyor. Gerekçe olarak da milli takımların başarısı gösteriliyor.”

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
SON iki yılda verdiği destekle Fenerbahçe Acıbadem’in dünya çapında bir takım olmasını sağlayan Mehmet Ali Aydınlar, Voleybol Federasyonu’nun yabancı sayısını 3’ten 2+1’e dünüştürmesine sert tepki gösterdi. Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve F..Bahçe Acıbadem Kadın Voleybol Takımı’nın sponsoru Aydınlar, “Kıskandılar, önümüzü kesiyorlar” dedi. Voleybolmagazin.com isimli internet sitesine konuşan Aydınlar, şunları söyledi: “F.Bahçe Acıbadem olarak son 3 yılda Türk gençlerinin voleybola ilgisini çektik, boş salonlarda oynanan maçların seyirci ortalamasını 3.500’lere yükselttik. Avrupa CEV Kupası Final Four’larında Türk voleybolunu başarıyla temsil ettik.

Sağduyuya çağırdı

İlk kez Dünya Uluslararası Kulüpler Kupası’nı Türkiye’ye kazandırdık. CEV Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Final Four organizasyonunu İstanbul’da düzenleyerek tüm dünyaya voleybolumuzu tanıttık. Başarımızı kıskananlar hala önümüzü kesmeye çalışıyorlar. Geçen sene 3+1 uygulamasından sonra 3 yabancı sınırlaması getirildi. Bu senede 3 yabancı oyuncu sayısı 2+1 şekline dönüştürülmek isteniyor. Federasyonu sağduyuya davet ediyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz