GeriFutbol "Önümüzdeki üç yıla ambargo koyar"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Önümüzdeki üç yıla ambargo koyar"

"Önümüzdeki üç yıla ambargo koyar"
refid:23373620 ilişkili resim dosyası

İstanbulspor’da yetişip Galatasaray’a transfer olan Fettah Dindar, eski takımını değerlendirdi. Fatih Terim’in çok hırslı ve adaletli olduğunu belirten Dindar, “Cimbom birkaç takviyeyle büyük iş yapar” dedi.

FUTBOLA 11 yaşında Bayrampaşa’da başlayan, oradan geçtiği İstanbulspor’da yıldızı parlayan Fettah Dindar, üç senesini geçirdiği G.Saray’ın eski yıllarını ve geleceğini Hürriyet’e değerlendirdi. 1980-84 sezonlarında giydiği sarı kırmızılı forma altında Brian Birch, Özkan Sümer ve İviç ile çalıştığını belirten Dindar “Birch’ten disiplini öğrendik. İngiliz hocanın güzel lafı var “İdmanda ananız ağlamazsa maçta ağlar” demişti. Türkiye’de kondisyona dayalı fıtness salonlarında günde iki kez çalışmayı Birch getirdi. Birch bizleri önce tanıdı sonra fiziki durumumuza göre antrenman yaptırdı” dedi.

‘FATİH TERİM ÇOK HIRSLIDIR’

G.SARAY’da oynadığı dönemdeki kaptanı Fatih Terim’den de övgü ile bahseden Dindar “Çok adaletlidir ve hırslıdır. Beraber oynadığımız dönemde Bazı maçlarda libero oynamasına rağmen forvete geçip gol atardı. Rize maçında iki gol atıp maçı 2-2’ye getirmişti” dedi. G.Saray’ın kalitesine vurgu yapan Dindar “Daha tam takım olamadı. Terim bence bu kadroya birkaç takviye yaparak üç yıla şampiyonluk ambargosu koymaya hazırlanıyor” diye konuştu.

‘Bir şampiyonluk kazanamadık’

G.SARAY’da muhteşem kadromuz vardı” ifadesini kullanan Dindar şöyle konuştu: “Türkiye ve Cumhurbaşkanlığı Kupası kazandık ama şampiyon olamadık. 1980-84 döneminde Trabzon iki, Beşiktaş ve F.Bahçe 1’er kez şampiyon oldu. Trabzon bela takımdı. Onların en büyük özelliği altyapısından kurulu inançlı bir takımdan oluşlarıydı.”

Doktor yoktu masör vardı

BİZİM zamanımızda futbolcunun değeri yoktu. Statta soyunurduk. Ali Sami Yen Stadı’nın yanındaki kömürlük deposunda idman yapıyorduk. Bizim zamanımızda kulüpte masörler vardı. Şimdi profesörler doktorlar var. Bolu’da maç yapıyoruz dizime tekme yedim bavul gibi şişti. 3-4 ay yattım menüsküs teşhis koyamadılar. Kulüpten 10 bin TL maaş alıp tedavime 6 bin TL harcıyordum.

FETTAH DİNDAR KİMDİR?

- DOĞUM TARİHİ 
15 Eylül 1955
- POZİSYONU 
Defans
- KARİYERİ:
- 1973-1980 
İstanbulspor
- 1980-1984 
Galatasaray
- 1984-1985 
 Tarsus İY
- 1987-1988 
Zeytinburnuspor

Kupa primi arsaydı ama hiç göremedik

”ÖZKAN Sümer’in bir arkadaşı, Galata-saray’ın Türkiye Kupası’nı alması halinde oyunculara Antalya’da arsa vereceğini söyledi. Maça çıkmadan herkesin dilinde Antalya’da arsa konuşuluyordu. Çünkü böylesine uçuk bir prim yoktu. Türkiye Kupası’nı kazandık soyunma odasında sadece mutluluk şarkıları söylendi. Kupayı alınca Özkan Sümer Hocamız’ın arkadaşı olan adamı aradık. Fakat ne arsa ne adam vardı.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle