GeriSpor Önümüzdeki üç yarış şampiyonluk için çok önemli
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Önümüzdeki üç yarış şampiyonluk için çok önemli

Önümüzdeki üç yarış şampiyonluk için çok önemli
refid:21514425 ilişkili resim dosyası

Fernando Alonso, gelecek üç yarışta elde edileilecek maksimum puanların, sezon sonuna güçlü girmek için hayati önem taşıdığını ifade etti.

Fernando Alonso, Singapur'a son üç yarışın ikisini kazanan Lewis Hamilton'un 37 puan önünde geldi.

turkiyef1.com'un haberine göre, Alonso'ya göre geriye kalan yedi yarışın üçü, (Marina Bay, Suzuka, Yeongam) Ferrari'nin her zamankinden başarılı olması için uygun pistler.

Son dört yarışta büyük puanlar alamama ihtimalinin farkında olduklarını belirten Alonso, bu üç yarışın şampiyonluk için hayati öneme sahip olduğunu sözlerine ekledi.

"Önümüzdeki iki ya da üç yarışta atak yapar durumda olabileceğimizi düşünüyorum. Arabanın iyi ve rekabetçi olacağını düşünüyorum. Eğer her şey beklediğimiz gibi olur ve rekabetçi olursak, şansımızı kaçırmamalıyız."

"Bu üç yarış için hedefimiz kazanmak. Masada 37 puan var ve bunu mümkün olduğunca artırmak zorundayız."

Fernando Alonso, son üç yarışı da McLaren'in kazanmasından dolayı herhangi bir baskı hissetmediğini de ifade etti.

"Tam olarak değil. Eğer Spa'da o kaza olmasaydı ve yarışı tamamlayabilseydim fark kapanmayacaktı. Puan farkının kapanmasına neden olan tek yarı Spa oldu. Şimdi işimize bakıp bunun üstesinden gelmeliyiz. McLaren şüphesiz ki çok iyi durumda ancak biraz hızlanıp bunun üstesinden gelmek de bize düşüyor. Bakalı neler yapabileceğiz."

"Tam olarak baskı altında olduğumu söyleyemem. Son yedi yarışa girilirken 5 ya da 6 şampiyonluk adayı söz konusu. Son yarışa kadar çok yakın geçeceğini düşüüyorum ancak yarış dışı kalma lüksüne sahip tek pilot hala yalnızca benim. Dolayısıyla diğerlerinin zerindeki baskı çok daha fazla."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle