« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Önümüzde Karadeniz Oyunları var"

Yıldız Bayan Hentbol Milli Takımı Elmadağ'da Karadeniz Oyunları için hazırlık kampına başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye'nin değişik bölgelerinden 41 sporcunun katıldığı kampta Baş Antrenör Rıdvan Söğüt ile yardımcı antrenörler İlknur Yazıcılar, Mehmet Uğur ve İsmail Bayraktar yönetiminde iki gruba ayrılan sporcular, günde ikişer saat çift antrenman yapıyor.

Rıdvan Söğüt, gazetecilere yaptığı açıklamada, önümüzdeki günlerde Karadeniz Oyunları'nın olduğuna işaret ederek, amaçlarının “geleceğin yıldız aday milli takım sporcularını” yetiştirmek olduğunu belirtti.

Söğüt, şöyle konuştu:
“Sporcuların burada doğru bilgileri alarak gerek kişiliklerinin geliştirilmesi, gerekse hentbol becerilerinin geliştirilmesi açısından onlara gerekli eğitimleri vererek yıldız milli takımın oluşması en büyük amacımız. Türkiye'nin değişik bölgelerinden sporcuları eğitiyoruz. Bu çocuklarımızın alt yapılarda iyi bir eğitim alarak gelecekte genç ve A milli takımlarda yetişmeleri amacıyla bu kampları düzenliyoruz. Önümüzde Karadeniz Oyunları var. Bize bu imkanları sağlayan federasyonumuza, teknik heyetimize ve antrenör arkadaşlarımıza ve özellikle kampta büyük özveriyle çalışan sporcularımıza teşekkür ediyorum.”

Yıldız Bayan Hentbol Milli Takımı'nın hazırlık kampı 11 Şubat Cuma günü sona erecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz