"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Onu unutturabilecek miyim?

Güzin Abla

Korkuyorum

SEVGİLİ Güzin Abla, 26 yaşında bir kızım. Bir süre önce bir beyle tanıştım. Onunla kısa zamanda yakınlaştık. Benimle çok ilgili, onun yanındayken çok mutlu oluyorum. Ancak içimi kemiren bir sorun var. Bu bey benden büyük ve boşanmış. Boşandığı karısı ise gerçekten çok hoş, çok güzel, çok bakımlı ve çok şık giyinen kültürlü bir kadın. Ben ise pek fena sayılmam ama, o kadınla kıyaslanabilecek düzeyde değilim. Hele giyim kuşam konusunda o bir manken kadar güzel giyinirken, ben çok sıradan kalırım. Üstelik kültürlü bir işkadını. Onun kadar hoş ve bakımlı olmak, onun gibi güzel giyinebilmek için ne yapmalıyım?

KIZIM sakın ha, böyle bir hataya düşme. Eğer ona benzemeye çalışırsan, bu beğendiğin erkeği kısa zamanda kaybedersin. Onun eski eşinin ancak kötü bir kopyası olursun. Bu da adamın hemen senden uzaklaşmasına yol açar. Boşanmalarının sebebi ne olursa olsun, sonuçta ne güzelliği ne de güzel giyinmesi eşinin ondan kopmasını engelleyebilmiş. Demek ki bu adam başka şeyler aramış. Başka değerleri önemsemiş. Seni de olduğun gibi beğenmiş. Eğer karısı kadar frapan, bakımlı ve çarpıcı bir kadın arayacak olsaydı, öyle birini de bulurdu sonuçta. Sen de elbette kendine biraz daha fazla özen gösterebilir, biraz daha bakımlı olabilirsin. Ama eski eş taklidi olmaktan kaçınmalısın. Kendi stilinde, kendi zevkine göre biraz daha iyi giyinebilirsin elbette. Ama boşandığı karısını kafana takıp hayatı kendine zehir etme. Belki de adamcağız, onun o havalı tavrından, yoğun kültüründen sıkılmıştır. Erkekler kendilerinden çok üstün gördükleri kadınların yanında huzur bulamaz.

FAKS: 0212 677 04 21

X