Ege Haberleri

  Onsekiz Mart’tan rüya gibi proje

  Erdem SÜREK, (DHA)
  13.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin, Dardanos Yerleşkesi’nde yapmayı planladığı, Entelektüel Yaşam Merkezi Projesi’ni DPT onayladı.

  ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) Dardanos Yerleşkesi’nde yapmayı planladığı Entelektüel Yaşam Merkezi Projesi, Devlet Planlama Teşkilatı’ndan (DPT) kabul gördü.

  ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir, Dardanos Entelektüel Yaşam Merkezi Projesi’nin, Çanakkale’nin kültür ve sanatla olan bağını güçlendirmek, kent ve çevresi için ideal bir çekim merkezi oluşturmak, yüksek katılımlı kongreleri, sempozyumları organize etmek amacıyla hazırlandığına vurguladı. Projenin hayata geçtiğinde dünya barış görüşmeleri gibi üst düzey uluslararası etkinliklere de hizmet vereceğini belirten Akdemir, şunları söyledi:
  130 milyon TL

  “Truva atı görünümlü 3 katlı merkezde, kongre merkezi, sosyal yaşam ve konaklama tesisleri, kapalı yüzme havuzu, spor salonu, yürüyüş ve koşu parkurları, Dardanos Tümülüsü etkinlik alanı, rekreasyon alanları, sergi salonu, idari ofisler ve araştırma merkezleri, sergi ve etkinlik holü, seramik müzesi, savaş ve barış müzesi, 500 kişilik hazırlık sahnesi, 2 bin kişilik oditoryum, balo ve çok amaçlı salon, satış üniteleri, süper market yer alacak. Projenin maliyeti 130 milyon lira olacak.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı