« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Onların olmaması beni etkilemez"

2012-2013 sezonu hazırlıklarını Avusturya'nın Bad Kleinkirchheim bölgesinde gerçekleştiren Beşiktaş'ta, Manuel Fernandes bugün basın mensuplarının karşısına çıktı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Siyah Beyazlı takımın konakladığı Pulverer Otel'de gerçekleşen basın toplantısında Fernandes ilk olarak sakatlığının ne aşamada olduğu konusunda bilgi vererek şunları söyledi: "Sağ kasığımda bir süredir ağrım vardı. Bu sabah takımla birlikte antrenmanlara çıkmaya başladım. Hafta sonuna doğru tamamen hazır duruma geleceğim."

"SORUMLULUĞUM GEÇEN SENEDE FAZLAYDI, YENİ SEZONDA DA AĞIR OLACAK"

Fernandes teknik direktör Samet Aybaba'nın 'Bu sezon takımın beyni ve kilit oyuncusu Fernendes olacak' ifadelerini şu şekilde değerlendirdi: "Ben yeni sezonda yükümün daha ağır olacağına katılmıyorum. Geçen sene de yüküm ve sorumluluğum ağır olduğu dönemler oldu. Bu sezon daha genç bir kadro ile yola çıktık. Ancak bence yük her zaman aynıdır. Hep birlikte takım olmaya çalışıyoruz. Bunu başarırsak başarılı olacağımıza inanıyorum"

Portekizli oyuncu takımda bir çok genç oyuncu olması hakkında ise şunları söyledi: "4 gündür takımla birlikteyim.Ancak sakatlığımdan dolayı antrenmanlara çıkmadım. Genç oyuncuların ne kalitede olduğu bilmiyorum. Bunun yorumunu yapmak bana düşmez sanırım"

"7 SENEDİR PORTEKİZ DIŞINDA OYNUYORUM, TAKIMDA PORTEKİZLİ OYUNCU OLUP OLMAMASI ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL"

Fernandes, takımdan ayrılmaları gündemde olan Quaresma ve Simao konusunda ise "Ben 7 senedir Portekiz dışında oynayan bir oyuncuyum. Çoğu zamanda benimle birlikte Portekizli oyuncular olmadı. Yanımdaki futbolcuların Türkçe veya Portekizce konuşması önemli değil." diye konuştu.

"PORTEKİZ MİLLİ TAKIMINA NİYE SEÇİLMEDİĞİM HAKKINDA YORUM YAPAMAM. BU DURUM HOCANIN KARARIDIR"

Manuel Fernandes Portekiz Milli Takımı ile 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda yer almamasını şu sözlerle değerlendirdi: "Milli takımda yer almamam tabi ki hocanın kararıdır. Bu konuda yorum yapamam. Ancak Portekiz milli Takımı Avrupa Şampiyonası'nda penaltılarla elendiler. Bundan sonraki Dünya Kupası'nda iyi işler yapacaklarını gösterdiler."

"YENİ SEZONDA TAKIM OLMAYI BAŞARIRSAK, İYİ BİR NOKTAYA GELECEĞİMİZE İNENIYORUM"

Fernades, geçen sene takımın başarılı olmaması konusunda "Bahane bulmaya kalkarsak bir çok bahane bulabiliriz. Ancak ortada bir başarısızlık varsa bu durumda herkesin payı vardır. Geçen sezon sabit bir performans yapamadık. Ancak yeni sezonda daha iyi işler yapabileceğimizi buradan söyleyebilirim. Kesinlikle geçen sezonki gibi olmayacak." şeklinde konuştu.

Fernandes son olarak Beşiktaş'tan ayrılıp ayrılmayacağı konusunda şunları söyledi: "Şimdiden hiç birimiz gelecekte ne olacağını bilemeyiz. Benim şu anda tek endişem sakatlıktan kurtulup, iyi bir performansa gelip takımıma katkı sağlamaktır."


Bunları da Beğenebilirsiniz