Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Onların hepsi kahraman

  Cengiz ÇOBAN (İstanbulDHA)
  21.08.2009 - 14:11 | Son Güncelleme:

  Sultanbeyli'de dün yangına müdahale ederken dumandan zehirlenip kaldırıldığı hastanede şehit olan itfaiyeci Mustafa Arabacı için bugün ilk olarak Sultanbeyli müfrezesi önünde bir tören düzenlendi. Tören sırasında gelen bir yangın ihbarı, Arabacı'nın mesai arkadaşlarını harekete geçirdi. İtfaiye erleri yangına müdahele edip geri döndü ve arkadaşlarını son yolculuğunda yanlız bırakmadı.

  İTFAİYECİLER YANGINA BÖYLE KOŞTU

  Törene Arabacı'nın yakınları, mesai arkadaşları ve Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin keskin de katıldı.

  Şehit itfaiyecinin Türk bayrağına sarılı tabutu müfreze önüne getirildi burada helallik alındı. Kısa süren törenin ardından şehit itfaiyecinin cenazesi cenaze namazı kılınmak üzere Akabe Camiine götürüldü.

  Cenaze arabasının hareketi sırasında Mustafa Arabacı'nın arkadaşları gözyaşlarını tutamadı, mesai arkadaşlarından biri de fenalaşarak yere düştü.

  Tören için hazırlıkların sürdüğü sırada bölgeden gelen bir yangın ihbarı Mustafa'yı son yolculuğuna uğurlamaya çalışan arkadaşlarının planını değiştirmesine neden oldu. Şehit itfaiyecinin arkadaşları hemen "görev başı" yaptı göz açılıp kapanana kadar giysilerini değiştirdi ve ihbarın geldiği adrese yangın söndürmeye gitti.

  Yangına müdahale edip söndüren Sultanbeyli müfrezesi itfaiyecileri yeniden geri döndü ve arkadaşlarını son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı