Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Onları Allah'a havale ediyorum

Ankaragücü'nde teknik direktörlük görevinden ayrılan Ümit Özat, antrenörlüğü sırasında kulübün şimdi ve geleceği için menfaatine olan her şeyi yapmaya çalıştığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ümit Özat, Ramada Otel'de düzenlediği basın toplantısında, ekip olarak Gençlerbirliği maçından sonra görevden ayrılacaklarını anımsatarak, “Ankaragücü Kulübü'ndeki görevimine 3,5 yıl için Köln Kulübü'nden beni getirenlerle o zaman nasıl anlaştıysak, ayrılırken de aynı kişilerle konuşarak buradaki görevimi bitiriyorum” dedi.

Doğru ve düzgün olarak insanlara her şeyi yüzüne söylemeyi seven bir kişi olduğunu anlatan Özat, şöyle konuştu:
“Ankaragücü Kulübü'nde çalıştığım süre içinde mesleğimle ilgili, yani futbol antrenörlüğümle ilgili Ankaragücü'nün şimdi ve geleceği için menfaatine olan her şeyi yapmaya çalıştım. Ankaragücü'ne zarar verecek her şeyin karşısında oldum. Görev yaptığım dönemde riyada bulunmadım, etik kuralları çiğnemedim, bilgili olmadan hiçbir konuda fikir yürütmedim. Yalnız, bilgisi olmadan fikir üreten arkadaşları okudum. Bunları Allah'a havale ediyorum. Benim de hatalarım olmuştur. Ama bunları hiçbir zaman bilerek ve art niyetle yapmadım. Şu an ayrılıyorum. Ayrılırken ve ayrıldıktan sonra şahsıma ve ekibime bir sataşma olursa konuşmaktan kaçınmam. Bundan sonra Ankaragücü Futbol Takımının başarılı olmasını istiyorum ve diliyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler