Gündem Haberleri

GÜNDEM

  "Onlara ders vermek için molotof attım"

  Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA)
  13.06.2013 - 13:36 | Son Güncelleme: 13.06.2013 - 14:02

  ADANA’da Gezi Parkı protestocularının arasına karışıp, molotofkokteyli atarak olayları provoke etmek isteyen 18 yaşındaki O.Y., yakalanıp gözaltına alındı.

  Merkez Seyhan İlçesi’ndeki Bülent Angın Bulvarı üzerinde dün akşam bir araya gelen yaklaşık 2 bin kişilik grup, Gezi Parkı eylemcilerine destek vermek amacıyla gösteri yaptı. Eylem sakin bir şekilde sürerken, göstericilerin arasından çıkan yüzü maskeli O.Y., elindeki molotofkokteylini çakmak ile ateşlemeye çalıştı. O.Y.’nin hareketlerini uzaktan izleyen sivil polisler, kalabalığa fark ettirmeden yanına yaklaştı. O.Y.’nin yakmaya çalıştığı molotofkokteylini elinden alıp, kullanılamaz hale getirdi. O.Y. gözaltına alınarak göstericilerin yanından uzaklaştırıldı.

  Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen O.Y., yapılan sorgusunda, "Ailem beni yetiştirme yurduna terk etti. Yaşım 18 olunca yurttan ayrılmak zorunda kaldım. Anneme ve babama beni almalarını söyledim, ama kabul etmediler. Ben de onlara ders vermek için molotof atmayı planladım" diye ifade verdiği öğrenildi.

  Polis olay ile ilgili soruşturmayı sürdürüyor.
   
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı