Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Onlar şimdi öğrenci

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Futbol Federasyonu'nun açtığı Teknik Direktörlük Kursu'nda Rıdvan Dilmen, Uğur Tütüneker ve Necdet Ergün gibi bir dönemin unutulmaz futbol yıldızları katılıyor.

AYNI SIRALAR

Onlar, golleri ile, futbollarıyla tribünleri ayağa kaldıran isimlerdi. Gün geldi elele Milli Takım'ın başarısı için mücadele ettiler, gün geldi farklı formalarla birbirlerine rakip oldular. Aradan yıllar geçti. Yeşil sahalara veda ettiler ancak futboldan kopamadılar.

Şimdi aynı sıraları paylaşıyorlar. Artık onlar birer öğrenci. Daha doğru bir deyimle Teknik Direktör adayı. Kimlerden mi söz ediyoruz. Rıdvan Dilmen'den, Uğur Tütüneker'den, Necdet Ergün'den Erhan Altın'dan, Beyhan Çalışkan'dan ve daha bir çok ünlü futbolcudan.

Bu ünlü isimler Futbol Federasyonu'nun Beylerbeyi Tesisleri'nde açtığı 14 dönem Yusuf Tunaoğlu Teknik Direktörlük kursunda ter döküyor. 2 dönem sonunda sınavı başarıyla tamamlayanlar Şubat ayı sonunda Teknik Direktörlük diploması almaya hak kazanacaklar.

Bu ünlü isimler yine ünlü hocalardan, Taktik, teknik, fizik kondisyon, moral kondisyon, maç izleme, oyun çözme ve tıbbi konularda ders alıyorlar. Kitaplardan her gün derslerine çalışıyorlar. Onlar şimdi Türk Futbolu'nun yeni öğrencileri ama geleceğin büyük hocaları...


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler