« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Onlar şimdi hoca

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

F.bahçe'nin 103 gol atarak tarihe geçen 1988-89 sezonunun şampiyon kadrosunda forma giyen 22 futbolcudan 20'si şimdi antrenör olarak, Türk futboluna hizmet ediyor.

Fenerbahçe'nin efsanevi yıldızları Türk futbolunun hizmetinde. 1988-89 sezonunda Türkiye Birinci Ligi'nin gol rekorunu kırarak şampiyonluğa ulaşan kadronun 22 futbolcusundan 20'si şimdi antrenör olarak eğitimciliğe soyunmuş durumda. 20 teknik adamdan İsmail Kartal, Müjdat Yetkiner ve Şenol Çorlu, Turhan Sofuoğlu, Şenol Ustaömer ve Toni Schumacher'in teknik direktörlük diploması var. Teknik Direktörlerden İsmail Kartal'ın dışındakiler şu anda işsiz. Kartal, 2.ligde zor günler yaşan Karabükspor'u eski takım arkadaşı Hasan Vezir ile birlikte çalıştırıyor.

İmparator- kral ikilisinden Oğuz Çetin Fenerbahçe'de Mustafa Denizli'nin, Aykut Kocaman ise İstanbulspor'da Metin Türel'in yardımcı antrenörlüğünü yapıyor. Nezihi Tosuncuk Bakırköyspor'da, Durmuş Çolak Yeni Nazillispor'da Ergin ise Bursaspor Altyapısında görevini sürdürüyor. Serdar, Sedat ve kaleci Can futbolu bıraktıktan sonra ticaret yapmayı uygun gördü.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz