« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Onlar rüküş biz şık

Modacılara göre, Türk sporcular yarışmalarından önce kıyafetleriyle Londra Olimpiyatları’nda dikkatleri çekecek.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

27 Temmuz–12 Ağustos tarihlerinde Londra’da yapılacak olimpiyatlara tarihinin en yüksek sporcu sayısıyla katılacak Türkiye, oyunlarda kullanacağı kıyafet ve formaları düzenlenen defileyle tanıttı. Kırmızı Beyaz renklerin azınlıkta olduğu Olimpiyat formalarında lacivert ve krem renklerin yoğunluğu dikkat çekti.
Ankara Cermodern’de düzenlenen ve Şenol İpek ile Elif Ece Uzun gibi mankenlerin katıldığı defilede, sporcular Bahri Tanrıkulu (tekvando), Kemal Arda (yüzme), Dilara Buse Günaydın (yüzme), Esra Gümüş (voleybol),Sema Apak (Atletizm), Nagehan Karadere (Atletizm), Neslihan Yiğit (Badminton) podyuma çıktı.


MELİS ALPHAN YAZIYOR
BİZ YİNE İYİYMİŞİZ YAHU
İLK Türkiye’nin formalarını gördüm.
“Eh işte” diye düşündüm. Zevksiz ya da estetikten uzak bulduğumdan falan değil. “Sıradan” diye düşündüm.
Ta ki... İspanya ve Rusya’nınkileri görene kadar.
Bir “Oh” çektim.
İspanyollar gibi içimize Latin ruhu kaçmadığına...
Ruslar gibi buz pateni kostümlerinin genlerimize işlemediğine. Oturup kalkıp şükrettim.Olimpiyatlara sirk cambazı gibi katılacağımıza...
Varsın sıradan olalım.
İyidir.

İŞTE OLİMPİYAT KIYAFETLERİMİZ - FOTO GALERİ

İspanya ve Rusya beğenilmedi

Türkiye’nin kıyafetleri, son derece şık bulunurken, özellikle İspanya ve Rusya’nın kullanacağı formalar şimdiden tartışma konusu oldu. İspanya’nın giysileri zevksiz ve rüküş olarak yorumlanırken, Rusya da aynı şekilde gündeme geldi. Kırmızı ve sarı renklerden oluşan sarmal formalar İspanyol sporcular tarafından beğenilse de sporseverlerce antipatik bulundu. Rusya da İspanyollar gibi sarmal desenli formaları tercih ederek, olimpiyatların yüzyılın rüküş oyunları olarak tarihe geçeceğinin sinyalini verdi. Diğer ülkelerin kullanacağı formalar da  şimdiden merak konusu oldu.

Bakan Kılıç yakından ilgilendi

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç paralimpik sporculara başarı diledi

Bakan Suat Kılıç masa tenisi Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile Görme Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde yer alan ve 2012 Londra Paralimpik Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil edecek olan sporcularla yakından ilgilendi./images/100/0x0/563cb8a3f018fb32c8ecadd9

Olimpiyat keyfi Tivibu’da

TTNET’in TV platformu Tivibu, olimpiyatları, 4 ekranda 6 özel kanalda yayınlayacak.  Sporseverler, Tivibu’da canlı yayını durdurabilecek, geri alabilecek, yarışları tekrar izleyebilecekler. Bilgisayar, tablet, akıllı cep telefonlarından seyredilebilecek yayınlar için mesajlaşılabilecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz