Ege Haberleri

EGE

  Onlar başarıya abone

  Turaç TOP / İZMİR, (DHA)
  13.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 12.07.2012 - 16:44

  SEVİYE Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarına göre ortaöğretim yerleştirme puanıyla Türkiye genelinde “ilk ona” giren öğrenciler arasında Bornova Koleji Özel Bornova İlköğretim Okulu’ndan Berke Saat ile Özel Çakabey İlköğretim Okulu’ndan Yiğit Atay da yer aldı. İki öğrencinin, üçüncü kez tam puan aldığı ortaya çıktı.


   

  Buruk sevinç yaşadı
  Dayısı Nevzat Tepekule’yi önceki gün kaybetmenin acısını yaşayan, dün de başarı haberi alan Saat, buruk sevinç yaşadı. Annesi Nermin Saat ve Bornova Koleji Kurucusu Bülent Aydoğdu ile basın toplantısı düzenleyen başarılı öğrenci, “Sonuca şaşırmadım, ama sonuçlar açıklanınca çok sevindim. Sınava vakti vaktine hazırlandım. Sene boyunca test çözmedim. Konuyu anlayınca bıraktım” dedi. Hedefinin, yurtdışına gitmek olduğunu dile getiren Saat, şunları söyledi:

  “ABD’ye gitmek istiyorum. Uygun bir iş bulacağım. Çok meşgul olsam bile bir iki saat dahi olsa müzikle uğraşacağım. Gitar çalıp şarkı söylüyorum. Her zaman anı yaşıyorum. Başarımın sırrı ezberdir. Çok rahat anlayabiliyorum.”
  Emekli öğretmen Nermin Saat da, “Berke konuyu dinlediği an alabilen bir çocuk. Matematik zekası yüksek. Ödevlerini aksatmaz” dedi. Okulun kurucusu Aydoğdu ise, Berke’nin başarısında okulun yönlendirmesinin, plan ve programlarının önemli olduğunun altını çizdi. Fanatik Galatasaray taraftarı olan Saat’in babası İhsan Saat’in de emekli emniyet mensubu olduğu kaydedildi.

  İspanya’da öğrendi
  Yiğit Atay, mutlu haberi yaz okulu için gittiği, iki haftadır bulunduğu İspanya’da aldı. Üç yıldır sınavları hiç boş ve yanlış soru olmadan 500 tam puanla geçen ve başarısını okulundaki düzenli çalışmasına borçlu olan öğrencinin annesi Dr. Tuba Atay ile babası Dr. Berkant Atay çocuklarıyla gurur duyduklarını bildirdi.
  Telefonla ulaşılan Atay, düzenli bir çalışmayla başarıya ulaştığını, hedefinin fizikte ilerlemek olduğunu söyledi. Yiğit Atay, “Dün gece haberi annem telefonla arayarak söyledi. Çok mutlu oldum. Bir hafta sonra Türkiye’ye gelip mutluluğumu orada da yaşayacağım” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı