Ankara Haberleri

  Onkoloji’de firma değişti hastalar mağdur oldu

  08 Mayıs 2012 - 00:00:00

  Onkoloji Hastanesi’nde bilgi işlem firmasının değişmesi hastaları mağdur etti. Sıra alıp muayene olmak isteyen hastalar uzun kuyruklar oluşturarak çalışanlara tepki gösterdi.

  DEMETEVLER’de bulunan Dr. Abdurrahman Yurtarslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bilgi işlem hizmetlerini sağlayan firmanın değişmesi nedeniyle dün sabah hastalar işlem yaptıramadı.
  Sabah erken saatlerde hastaneye gelen hastalar uzun kuyruklar oluşturdu. Hasta kabul veznesi önünde bekleyen hastalar hastane çalışanlarına tepki gösterdi. Sorunun çözümü için çalıştıklarını belirten hastane çalışanları ise vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı.
  Kendilerine ‘sistem çalışmıyor’ dendiğini anlatan hastalar benzer sıkıntının daha önce de yaşandığını öne sürdü. Firmanın değişmesinin kendilerini ilgilendirmediğini belirten bir hasta yakını “Sabahtan beri bekliyoruz. Vezne önünde duran görevliler kendi kendilerine birşeyler yapmaya çalışıyor. Buradaki hastaların bir çoğu kanser hastası. Resmen eziyet çekiyoruz” dedi.
  Firma nedeniyle mağdur olduk
  Sıkıntının kendilerinden kaynaklanmadığını belirten Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Turgay Katlı “İhale gereği yeni firmaya geçildi. Firma önceden hazırlıklarını yapmış ancak teorikte olanı pratiğe uygulayamamışlar. Firma nedeniyle sıkıntı oldu. Biz hastalarımızı mağdur etmemeye çalışıyoruz. Sabah biraz sıkıntı yaşandı ancak akşama kadar sorunu tamamen çözmüş olacağız” diye konuştu.

  Etiketler:
  Son Güncelleme : 01 Mayıs 2012 - 01:18:54
  Okuyucu Yorumları { Toplam 3 Yorum }
  • mete demir 10.5.2012 11:16:55
   2004 ten beri bu hastaneye gideriz,önceleri muayene olmak tam bir kaostu,hastane şu son bir senedir bu kayıt ve evrak işlerinde düzene oturtmuştu kendini,ne gerek vardı bu değişime ? buraya gelen hastalar zaten normal hasta değil,lütfen üzmeyin bu insanları yeter artık yeter...!!!
  • mustafa ciner 8.5.2012 14:06:29
   maalesef 5 aydır babamın hastalığı için bu hastaneye gidiyorum. Haftada 3 kez gitsem, bir veya ikisinde bilgisayar sistemi çalışmıyordu. Değişmesi iyi olmuş, umarım kısa sürede sorunları da düzelir...
  • krep krep 8.5.2012 08:07:13
   hastanelerde her sistem değişikliğinde ilk mağdur olanlar hastalar olmaktadır, sistem değişikli ise sudan sebeplerden dolayı olabiliyor yada eski yönetimin gitmesi yeni yönetimin gelmesi ve yeninin, eskinin işini beğenmemesi (çekememe de) vs. dende olabiliyor. Sistem zırt bırt değiştirilmemeli
   
  HaberlerFenerbahçeGalatasaraypkkburçniobeistanbulMHP