Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Önemli olan kalıcı olmak"

Fenerbahçe'nin Gençlerbirliği'nden transfer ettiği defans oyuncusu Orhan Şam, 4 büyük kulübün kendisini istediğini, ama transferinin Fenerbahçe'ye gerçekleştiğini söyledi.

ERSİN ERCAN - ZONGULDAK / DHA
SON GÜNCELLEME

Orhan, "Önemli olan oraya gitmek değil, orada kalıcı olabilmek" dedi.

Memleketi Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde tatilini geçiren Orhan Şam, Fenerbahçe'ye transferinin hemen ardından, özel bir kolejde söyleşiye katıldı. Lise öğrencilerinin sorularını cevaplandıran Orhan Şam, Fenerbahçe'ye transferinden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Küçüklüğünden bu yana Şampiyonlar Ligi'nde oynamayı hayal ettiğini belirten Orhan Şam, Fenerbahçe'nin de Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek olması nedeniyle tercihini bu yönde kullandığını söyledi. Bir öğrencinin sorusu üzerine Fenerbahçe'de Alex'in yanında Emre, Gökhan, Santos ve Niang'ı çok beğendiğini belirten Orhan Şam, küçükken hangi takımı tuttuğu yönündeki soruyu ise, "Tuttuğum takım yok. Tuttuğunuz değil doyduğunuz yer önemli. Biz profesyonel oyuncularız. Nerede daha çok forma giyebiliriz, nerede kendimizi daha rahat hissederiz ona bakarız. Profesyonellik ön planda" diye cevapladı.

'ÖNEMLİ OLAN KALICI OLMAK'

Söyleşinin ardından Fenerbahçe'ye transferini değerlerdiren Orhan Şam, transfer sürecinde 4 büyük kulübün kendisini istediğini, ancak Fenerbahçe'ye transferinin gerçekleştiğini söyledi. Transferinin kesinleştiğini sabah öğrendiğini belirten Orhan Şam, 10 yıl hizmet verdiği kulübünden para kazandırarak ayrılmanın kendisi için çok güzel olduğunu vurguladı. Fenerbahçe'ye transfer olmasının da ayrı bir mutluluk olduğunu ifade eden Orhan Şam, "Tabii önemli olan oraya gitmek değil, orada kalıcı olabilmek. Çok büyük bir kulübe, büyük bir camiaya, şampiyon takıma gidiyorum. Ama kendime de güveniyorum. Fenerbahçe'ye uzun seneler hizmet etmek istiyorum. Bunu da inşallah başarırım" dedi.

'GÖKHAN İLE ÖNLÜ ARKALI OYNAYABİLİRİZ'

Fenerbahçe'de kadroya girebilmenin zor olduğunu bildiğini, kaliteli isimler olduğunu vurgulayan Orhan Şam, "Benim bölgemde oynayan Gökhan Gönül, Lugano, Yobo kaliteli isimler. İşim zor. Ama zoru başarmak güzeldir. Gökhan ile Gençlerbiriği Oftaş'ta önlü arkalı oynuyorduk. Fenerbahçe'de de yine aynı olabilir. Ben sağ bek, Gökhan önümde oynayabilir. Ama yedek de kalsam Fenerbahçe'ye bir şeyler katmak istiyorum" diye konuştu.

'KISMETİMİZ FENERBAHÇEYMİŞ'

Özellikle geçmiş yıllarda Galatasaray'ın da kendisini çok istediğini, ancak transferinin bir türlü gerçekleşmediğini belirten Orhan Şam, "Kısmetimiz Fenerbahçeymiş. İnşallah orada güzel başarılara imza atarız" dedi.

BÜLENT KORKMAZ HAYRANI

Küçüklüğünden bu yana Bülent Korkmaz hayranı olduğunu vurgulayan Orhan Şam, "Onun yeri bende ayrıdır. Kendime onu örnek alıyorum ve kendisini çok seviyorum. Umarım onun yakaladığı başarıları yakalarım" dedi.

'BİR GÜN MİLLİ FORMAYI GİYECEĞİM'

Orhan Şam, Avrupa'da futbol oynama hedefinin bulunduğunu, ancak öncelikle Türkiye'de büyük kulüplerde kendisini kanıtlamak istediğini söyledi. A Milli Takım'da forma giymeyi de hayal ettiğini belirten Orhan Şam, milli takımın bütün kademelerinde futbol oynadığını, Ümit Milli Takım'da kaptanlık yaptığını, ancak A Milli formayı giyemediğini söyledi. Şimdiye kadar en azından 2-3 defa kadroya çağırılması gerektiğini ifade eden Orhan Şam, "Ama olmadı. Pes edecek değilim. Bu milli forma. Kim hakederse o alır. Bir gün giyeceğimi düşünüyorum" dedi.

'ŞAMPİYONLUK YARIŞI ZOR GEÇECEK'

Gelecek sezon şampiyonluk yarışının daha zor geçeceğini düşündüğünü anlatan Orhan Şam, Fatih Terim'in Galatasaray'a hava katacağını, Selçuk İnan transferinin de sarı kırmızılılar için çok iyi olduğunu söyledi. "Galatasaraysız bir lig olmaz" diyen Orhan Şam, bu sezon büyük takımların yerli futbolcu transferine büyük önem verdiğini, bunun da Türk futbolu için çok olumlu olduğunu kaydetti.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz