« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Önemli olan gerekli verimi vermek"

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, Türk futbolunda geçen sezon bazı sıkıntıların yaşandığını belirterek, bu sezon futbolun öne çıktığı bir lig olmasını temenni etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ali Dürüst, yaptığı açıklamada, Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden takımların bu sezon iyi kadrolar kurduğunu belirtti.

Dürüst, “Türk futbolu geçen sezon bir takım sıkıntılar yaşadı. İnşallah bu sezon futbola dönülen bir sezon olacak. Evet, takımlar güçlü kadrolar kurdu. İyi bir sezon olacak. Ancak hepimizin temennisi olaysız bir lig yaşanması. Biz Galatasaray olarak bütün takımlara başarılar diliyoruz. Bu sezon iyi bir lig olacağına inanıyoruz” dedi.

Dürüst, yeni takviyelerle takımlarını güçlendirdiklerini anlatarak, şunları kaydetti: “Geçen sezon şampiyon kadroya yeni arkadaşları ekleyip, rekabeti arttırdık. Önemli olan, bu kağıt üzerinde iyi olan kadrodan sahada gerekli verimi almak. Oyuncularımız hazırlık maçları olsun, TFF Süper Kupa maçı olsun bunun sinyallerini verdi. Ama hocamızın dediği gibi, daha alınması gereken yol var. Dolayısıyla Fatih hoca takımı en iyi şekilde hem lige hem de Şampiyonlar Ligi'ne hazırlıyor. İnşallah bunun sonucunda başarı da gelecektir.”

Sezonun ilk haftasında 20 Ağustos Pazartesi günü karşılaşacakları Kasımpaşa'nın yeni yapılanma içerisinde olduğunu ve iyi transferler yaptığını kaydeden Dürüst, “Kasımpaşa bu ligin flaş takımı olma adayı. Yeni bir yapılanma içine girdi iyi transferler yaptı. Dolasıyla rekabetçi bir takım oldu. Tabi ilk maçlar her zaman zor maçlardır. Biz de bunun bilincinde hareket edeceğiz” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz