« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Önemli olan dostluğun kazanması"

TFF Süper Kupa öncesinde düzenlenen basın toplantısında Galatasaray kaptanı Sabri Sarıoğlu ve Fenerbahçe kaptanı Alex de Souza, TFF Süper Kupa'nın adına yakışır bir maç olmasını dilediler.

DHA / A.A.
SON GÜNCELLEME
Kol kola basın toplantısı yapılan odaya giren iki kaptan, kupa ile poz verdiler ve basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.

ERZURUM'DA COŞKULU KARŞILAMA

80 MİLYON EURO TRİBÜNDE

Sabri Sarıoğlu, kaybedenin kazananı alkışlayacağı bir mücadele olmasını dilediğini ifade ederek, şunları söyledi:
"Türkiye ligi şampiyonu ile kupa şampiyonunu oynayacak. İnşallah her şey güzel geçer. İki ezeli rakip kendilerine yakışır şekilde mücadele edecek. Bu bir maç, her türlü sonuç olabilir. Kaybedenin kazananı alkışlayacağı bir mücadele olmasını diliyorum. Sahadaki mücadelenin sahada kalması gerekiyor. Biz futbolcular sahada tansiyonu yükseltmeyeceğiz, zaten yüksek bir tansiyon da yok. Fenerbahçe-Galatasaray maçları her zaman çekişmeli olmuştur. Geride kalan sezonun son maçında karşı karşıya gelen iki ezeli rakip, şimdi yeni sezonun açılışını yapacak. Umarım her yönüyle iyi olur. Yarınki maçın ligin bir yansıması olacağını düşünmüyorum. Ligde sürprizler olabilir. Fenerbahçe de, Galatasaray da kendisini favori görüyor. Ama zorlu mücadelede sonuç lig sonunda belli oluyor.

Alex de Souza ise şöyle konuştu:
"Sabri'nin tüm söylediklerine katılıyorum, önemli olan dostluğun kazanması. Bir şölen havasında geçmesini, saha içindeki futbolun da keyif vermesini diliyorum. Bizim için geçen sezonun kapanışı Galatasaray maçı ile olmamıştı, kupada Bursaspor maçı ile sezonu kapatmıştık. Şimdi açılış derbi ile olacak, kupanın adına yakışır bir final olmasını diliyorum. Biz ne zaman kaybetsek, rakibi tebrik etmek için ilk gidenler arasındayım. Kaybetmeyi de kazanmayı aynı şekilde değerlendiririm. Kendi adıma her zaman centilmen oldum. Türkiye'deki 9. sezonuma giriyorum. Fenerbahçe ve Galatasaray her zaman lige favori olarak giren, takımını güçlendirerek giren iki takım görünümünde. Bu hiçbir zaman değişmiyor."

Karşılamanın Erzurum'da oynanması

“Maçın Erzurum'da yapılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusuna karşılık Sabri Sarıoğlu, “Burada bulunmak çok keyifli. Erzurum'a uzun yıllar önce gelmiştim. Tekrar Erzurum'da bulunmak benim için keyif verici. Bize gösterdikleri konukseverlikten dolayı tüm Erzurum halkına teşekkür ediyorum” dedi.

Alex ise “Ben Erzurum'da bu maçı oynayacak olmaktan mutluluk duyuyorum. 2 sene önce de Şanlıurfa'da bir maç oynamıştık. Erzurum'da olmaktan dolayı takımım ve kendi adıma mutluluk duyuyorum. Buranın halkına ve güzelliğine yakışır bir maç olmasını umuyorum” diye konuştu.

Her iki takıma yapılan yeni transferlerle ilgili soru üzerine Sabri, “Takımımıza katılan oyuncular gücümüze güç katacaktır. Ama yarın ki maç bir ölçü değil. Sonuçta lig uzun bir maraton. Herkes kendini favori görüyor. Ama yarın ki maçın lige bir yansıması olacağını düşünmüyorum” dedi.

Alex ise “Türkiye'deki 9. sezonuma giriyorum. Fenerbahçe ve Galatasaray lige her zaman favori giren iki takımdır. Bu maçın lige yansıyacağını zannetmiyorum. Sadece Fenerbahçe, Galatasaray değil, diğer takımların da başarılı olduklarını görüyorum. Bu sezon farklı bir şey olduğunu zannetmiyorum” diye konuştu.
Basın toplantısına birbirlerine sarılarak giren Sabri ve Alex, daha sonra Süper Kupa önünde basın mensuplarına poz verdiler.

Önemli olan dostluğun kazanması

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz