« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Önemli geceydi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

Beşiktaş hafta arasına kupada oynadığı maçla finali sıkıştırdı. Hem de 120 dakika oynayarak. İstanbulspor maçı öncesi kafalardaki acaba, ‘‘Takım yorgun, hem de lige değil kupaya konsantre olduysa Beşiktaş zorlanır’’ düşüncesiydi.

Beşiktaş için iyi oynadı demiyorum ama kazanana kızılmaz. Çok iyi bir defans anlayışı ile oynadılar. Daha çok kendi yarı sahalarında kaldılar. Az ama akıllı hücum ettiler. İlk golde Mehmet'in Erkan'a attığı top, ağzının içine. O da hem iyi düzeltti, hem iyi vurdu. Erkan, Beşiktaş'ta oynuyorsa bu şahsiyetini, kendine inancını hep sahaya sürmeli. Amokachi'nin de Oktay'a attırdığı bir gol var. Tipik Amokachi asistliği.

Beşiktaş için çok önemli bir geceydi. Beşiktaş bundan sonra ligde oynayacağı maçların karşılığında boşta dolaşan 24 puanı düşünüp oynamalı. Ligde dördüncülük demek, Avrupa'ya çıkış demek. Mesafe de daraldı. Ali Eren'e şimdiye kadar hep, ‘‘Ben senin tadına varamadım’’ diye yazdım. Ama dün akşam Ali'yi çok beğendim. Her girdiği mücadeleyi çürüttü. Biraz da topu kendi takımında tutma çabası olursa Beşiktaş için iyi seçilmiş bir oyuncu olarak düşünüyorum.

Rahim'i, Recep'i, kaleci Fevzi'yi, Erkan'ı, öbür arkadaşlarına nazaran daha iyi gördüm. İstanbulspor kağıt üzerinde iyi takım. Sahaya daha iyi taşımaları lazım, o da bir türlü olmuyor. Hayret etmemek elde değil.

Maçın hakemi bana göre ülkenin en iyisi. Ama dün akşam özel koruma gibi davrandı. Sergen'e Yankov'un yaptığı sarı kart tamam, ama Sergen'in Yankov'u çiğneyişi de kırmızı kart, o nerde? Olmadı Oğuz. Hem de hiç olmadı. Amokachi'ye gösterdiğin kart da olmadı. Benim gözümden düştün. Sana yakışmadı.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler