« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Önemli bir rakibe karşı oynadık"

Basketbolda THY Avrupa Ligi'nde mücadele eden Türk ve Yunan takımlarını karşı karşıya getiren “Two Nations Cup” turnuvasında Panathinaikos'u 84-76 mağlup eden Anadolu Efes'te antrenörü Ufuk Sarıca, kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Sarıca, sonuç itibariyle Panathinaikos ile bir hazırlık maçı yaptıklarını belirterek, “Bizim gibi yeni takımların kazanma alışkanlığı kazanması için hazırlık maçları önemli kilometre taşları oluşturuyor. Milli takımlardan dolayı tam kadro olarak bir haftadır çalışıyoruz. Oyuncu kalitemiz yüksek. Ama hep söylediğim gibi kağıt üzerindeki kalite yetmez. Bunu sahaya yansıtmak lazım. Bizim birlikte yol almamız ve bir sürü maç oynamamız gerekiyor. Sıkı çalışarak, konsantre olarak bu açığı kapatmak istiyoruz” dedi.

Panathinaikos karşısında iyi mücadele ettiklerini anlatan Ufuk Sarıca, “Maçı daha önce koparabilirdik ama bunu üçüncü periyotta başarabildik. Tabi bunu yeni bir takım olmamıza bağlıyorum. Önemli bir rakibe karşı oynadık. Rakibimiz de iyi oyunculara ve çok değerli bir antrenöre sahip. Gerekli gücü ve dikkati göstermezsek kendi ligimizde bile mağlup olabiliriz” şeklinde konuştu.

Anadolu Efesli oyuncu Vlado İlievski de önemli bir rakip karşısında galip geldiklerini dile getirerek, “Tam takım olarak bir haftadır çalışıyoruz ve bu da bizim için güven oluşturdu. Ciddi bir rakibe karşı kazanmak güzel” dedi.

Obradovic: “Daha iyi oynayan Anadolu Efes kazandı”

Panathinaikos antrenörü Zeljko Obradovic, Anadolu Efes'in daha iyi oynayarak kazandığını söyledi.

Sırp antrenör, karşılaşmada her zamanki oyunlarını oynadıklarını belirterek, “Bu bizim için her zamanki oynadığımız oyun oldu. Hem iyi hem kötü oynadığımız bölümler oldu ama daha iyi olabilirdik. İnanıyorum ki ilerleyen zamanlarda daha iyi olacağız ve yeni sezona hazır bir şekilde başlayacağız. Bugün daha iyi oynayan Anadolu Efes kazandı” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz