Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Önemli bir galibiyet aldık"

Banvit Başantrenörü Orhun Ene Pınar Karşıyaka'ya göre imkanları ve kadrosu daha derin bir takım olduklarını, Pınar Karşıyaka'nın da ligin en istikrarlı takımlarından biri olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Rakiplerinin Chatman ve Stanojevic gibi çok akıllı basketbol oynayan iki oyuncularının olduğunu ifade eden Ene, şunları kaydetti:
“Onlara hata yaptırmamız gereken ve atış yüzdelerini düşürmemiz gereken bir maçtı. Ancak ilk devrede bunu başaramadık. İkinci devrede iyi bir savunmayla ve hücumda da akıllı oyunla, önemli bir galibiyet aldık. Bizim için en büyük sıkıntımız 19 hücum ribaundu vermemiz. Bu hücum ribaundlarını vermesek, oyunu çok daha rahat kontrol edebilirdik. Bir oyuncu daha kattık rotasyonumuza, savunma anlamında gayreti bizim için önemli. Fazla oyuncuyla oynamak kolay değil ama guard pozisyonda da direncimiz artı. Geçen sezonun biraz daha üzerine çıkarak sezon sonunu daha iyi bir yerde bitirmek istiyoruz.”

Banvit'in yeni oyuncusu Kalin Jay Lucas da, iki takımın da fiziksel bir mücadele ortaya koyduğunu, rakipleri karşısında iyi bir takım galibiyeti kazandıklarını söyledi.

Salonda atmosferin de çok güzel olduğunu kaydeden Lucas, “İlk maçımda oyuna girdiğimde takım arkadaşlarım bana çok yardımcı oldu. Takım organizasyonuyla iyi bir galibiyet aldık. iki haftadır oynamıyordum. İlerleyen günlerde daha iyi olacağım” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler