« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Önemli bir galibiyet"

Beko Basketbol Ligi play-off çeyrek final serisi ilk maçında Pınar Karşıyaka'yı 90-72 yenen Efes Pilsen'in başantrenörü Ufuk Sarıca, önemli bir galibiyet alarak, seride 1-0 öne geçtiklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sarıca, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, seride maçları ayrı ayrı değerlendirmek gerektiğini belirterek, “Önemli bir galibiyet aldık. Ancak aradaki sayı farkının veya şu an 1-0 olmasının hiçbir önemi yok. Sonuçta 3 maç kazananın tur atlayacağı bir seri” dedi.

Pınar Karşıyaka'nın dikkat edilmesi gereken bir takım olduğuna dikkati çeken Sarıca, şöyle konuştu:
“İlk yarıda oynadığımız basketbolla, savunma sertliğimizle, hücumdaki tempomuzla yükselen grafiğimizi sürdürdüğümüzü ve artık her gün sahaya aynı mücadeleyi aynı tempoyu, inancı koyabildiğimizi gördük. Pınar Karşıyaka, değerli bir takım. Dikkat etmek lazım. Dikkat etmezsek bizi yenebilirler. O yüzden her gün aynı mücadeleyi sahaya koymak zorundayız. Umarım cuma günü de özellikle savunmadaki sertliğimizle, eksik olduğumuz yerleri gidererek, 2. maçı da kazanıp, serinin geri kalanına bakacağız.”

Efes Pilsenli oyuncu Sinan Güler ise Pınar Karşıyaka'yı 72 sayıda tuttuklarını kaydederek, “Bu bizim için savunmada gösterdiğimiz eforun göstergesi. Takım olarak hem hücumda hem savunmada iyi performans ortaya koyuyoruz. Umarım kazanarak devam ederiz. Cuma günü aynı sertlikle oynadığımız sürece de İzmir'e büyük bir avantajla gideceğiz” ifadelerini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz